Kapital Bank-da təyinat: Fərid Məmmədov Müşahidə şurasının sədri seçildi
Uğurlu korporativ idarəetmə strategiyasına malik olan “Kapital Bank” ASC-nin Müşahidə Şurasına yeni rəhbər təyin olunub. Belə ki, “Kapital Bank” ASC-nin Səhmdarlarının növbədənkənar ümumi yığıncağında qəbul edilən qərara əsasən 17 mart 2025-ci il tarixindən etibarən “Kapital Bank” ASC-nin Müşahidə Şurasının üzvü, Bir ekosisteminin Baş İcraçı Direktoru, zəngin maliyyə tərcübəsinə sahib Fərid Məmmədov bankın Müşahidə Şurasına yeni sədr təyin edilib.
Qeyd edək ki, Fərid Məmmədov daha öncə “Kapital Bank”ASC-də İdarə Heyətinin sədrinin birinci müavini, “PAŞA İnvestments” MMC-də Müşahidə Şurasının üzvü, “PAŞA Sığorta” ASC və “PAŞA Həyat Sığorta” ASC-də Direktorlar Şurasının sədri, “PAŞA Bank Gürcüstan”da  Müşahidə Şurasının sədri, “Paşa  Bank Türkiyə”-də İdarə Heyətinin sədr müavini, “Paşa Bank” ASC-də Müşahidə Şurasının üzvü, “PAŞA Holding” MMC-də Risk Departamentinin direktoru kimi bir çox məsul vəzifələrdə çalışıb.
O, bakalavr təhsilini prezident yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında Politologiya ixtisası üzrə alıb. MBA dərəcəsinə İspaniyada yerləşən “IE Business School” da yiyələnib. Qeyd edək ki, Fərid Məmmədov nüfuzlu CFA kvalifikasiyasına sahibdir.

Farid Mammadov appointed Chairman of the Supervisory Board of Kapital Bank
Kapital Bank, recognized for its successful corporate governance strategy, announces the appointment of Farid Mammadov as the new Chairman of its Supervisory Board. The decision was made at an extraordinary general meeting of shareholders and is effective from March 17, 2025.
Mr. Mammadov, currently a member of the Supervisory Board at Kapital Bank and CEO of Bir Ecosystem, brings extensive financial sector experience to the role. He previously served as First Deputy Chairman of Kapital Bank’s Management Board, a member of the Supervisory Board at PASHA Investments LLC, Chairman of the Board of Directors at PASHA Insurance and PASHA Life Insurance, Chairman of the Supervisory Board at PASHA Bank Georgia, Deputy Chairman of the Management Board at PASHA Bank Turkey, a Supervisory Board Member of PASHA Bank Azerbaijan, and Head of the Risk Department at PASHA Holding.
Mr. Mammadov earned his Bachelor’s degree in Political Science from the Academy of Public Administration under the President of Azerbaijan and completed his MBA at IE Business School in Spain. He also holds the prestigious CFA qualification.