Kapital Bank-da təyinat: Fərid Məmmədov Müşahidə şurasının sədri seçildi
Uğurlu korporativ idarəetmə strategiyasına malik olan “Kapital Bank” ASC-nin Müşahidə Şurasına yeni rəhbər təyin olunub. Belə ki, “Kapital Bank” ASC-nin Səhmdarlarının növbədənkənar ümumi yığıncağında qəbul edilən qərara əsasən 17 mart 2025-ci il tarixindən etibarən “Kapital Bank” ASC-nin Müşahidə Şurasının üzvü, Bir ekosisteminin Baş İcraçı Direktoru, zəngin maliyyə tərcübəsinə sahib Fərid Məmmədov bankın Müşahidə Şurasına yeni sədr təyin edilib.
Qeyd edək ki, Fərid Məmmədov daha öncə “Kapital Bank”ASC-də İdarə Heyətinin sədrinin birinci müavini, “PAŞA İnvestments” MMC-də Müşahidə Şurasının üzvü, “PAŞA Sığorta” ASC və “PAŞA Həyat Sığorta” ASC-də Direktorlar Şurasının sədri, “PAŞA Bank Gürcüstan”da  Müşahidə Şurasının sədri, “Paşa  Bank Türkiyə”-də İdarə Heyətinin sədr müavini, “Paşa Bank” ASC-də Müşahidə Şurasının üzvü, “PAŞA Holding” MMC-də Risk Departamentinin direktoru kimi bir çox məsul vəzifələrdə çalışıb.
O, bakalavr təhsilini prezident yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında Politologiya ixtisası üzrə alıb. MBA dərəcəsinə İspaniyada yerləşən “IE Business School” da yiyələnib. Qeyd edək ki, Fərid Məmmədov nüfuzlu CFA kvalifikasiyasına sahibdir.

Фарид Маммадов назначен председателем Наблюдательного совета Kapital Bank
«Kapital Bank ASC», обладающий эффективной стратегией корпоративного управления, назначил нового Председателя Наблюдательного Совета. В соответствии с решением, принятым на внеочередном общем собрании акционеров «Kapital Bank ASC», с 17 марта 2025 года Член Наблюдательного Совета Банка и Главный исполнительный директор экосистемы Bir  Фарид Мамедов назначен Председателем Наблюдательного Совета «Kapital Bank ASC». Мамедов обладает обширным опытом в финансовой сфере.
Ранее Фарид Мамедов занимал ряд ответственных должностей, включая первого заместителя Председателя Правления «Kapital Bank ASC», Члена Наблюдательного Совета «PASHA Investments LLC», Председателя Совета директоров «PASHA Sigorta OJSC» и «PASHA Heyat Sigorta OJSC», Председателя Наблюдательного Совета «PASHA Bank Georgia», заместителя Председателя Правления «PASHA Bank Turkey», Члена Наблюдательного Совета «PASHA Bank ASC», а также директора Департамента рисков «PASHA Holding LLC».
Он получил степень бакалавра по специальности политология в Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики. Степень MBA он получил в «IE Business School» в Испании. Также Фарид Мамедов обладает престижной квалификацией CFA.