Kapital Bank rekord göstərici ilə 4 qızıl “Felis” mükafatı qazandı
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank Türkiyənin nüfuzlu “Felis” mükafatına layiq görülüb. “Felis” hər il Türkiyə və Azərbaycan reklam bazarında yaradıcı yanaşma ilə seçilən və fərq yaradan layihələrə təqdim edilir. Bu il kreativliyi və uğuru ilə fərqlənənlər sırasında Kapital Bank komandasının həyata keçirdiyi 4 layihə də var.
“Digital & Mobile” (“Rəqəmsal və Mobil”) bölməsində “SMM və Digital Campaign” (“Sosial media marketinq və rəqəmsal kampaniya”) kateqoriyasında qızıl “Felis”i Qırmızı Ürəklər Fondunun həyata keçirdiyi “Türkiyə üçün bir ürək olaq” layihəsi qazanıb. Xatırladaq ki, Fond 2023-cü ilin fevral ayında Türkiyənin müxtəlif bölgələrində insan təlafatı ilə nəticələnən zəlzələ zamanı ianə aksiyası başlatmış və qısa zamanda 750 000 manat toplayaraq qardaş ölkəyə göndərmişdi.
Kapital Bank-ın 28 May Müstəqillik Günü münasibəti ilə “TikTok” sosial şəbəkəsi üçün hazırladığı “Cümhuriyyətin İzi” adlı filter cari ilin seçilən ideyalarından biri oldu. Ümumilikdə 50 000 istifadəçinin video çəkərək paylaşdığı və həmin videoların 30 milyondan çox baxış yığdığı layihə rekord göstərici ilə “User participation” (“İstifadəçi aktivliyi”) və “Use of Technology” (“Texnologiyadan istifadə”) kateqoriyalarında 2 “Felis” qazandı.
Bankın “Ağıllı nağıllar” reklam agentliyi ilə birgə hazırladığı “Birbank x Paster” video çarxı qısa müddətdə izləyicilər tərəfindən çox sevildi və yerli bazarda fərq yarada bildi. Nəticədə layihə “Design & Branding” (“Dizayn və Brendinq”) bölməsində “Moving Image Design” (“Hərəkətli foto dizayn”) kateqoriyasında qalib oldu.
Bu mükafatlar Kapital Bank-ın reklam və marketinq sahəsində də innovasiyalar yaradaraq kreativ liderliyini bir daha təsdiqləyir.

Kapital Bank, the first bank in Azerbaijan, has been honored with Turkey's prestigious "Felis" Awards. The “Felis” Awards recognize innovative and impactful projects in the advertising industry in Turkey and Azerbaijan each year. This year, Kapital Bank stood out with four creative and successful projects that brought home gold awards.
In the “Digital & Mobile” category under “SMM & Digital Campaign”, the gold "Felis" was awarded to the “Let’s Be One Heart for Turkey” initiative by the Red Hearts Foundation. This campaign was launched in February 2023 in response to the devastating earthquakes in various regions of Turkey, raising 750,000 AZN in donations within a short period and providing essential aid to the country.
Kapital Bank’s creative project “Cümhuriyyətin İzi”, designed as a filter for TikTok to celebrate Independence Day on May 28, became one of the standout ideas of the year. The filter, used by over 50,000 users and accumulating over 30 million views, won two "Felis" awards in the categories of “User Participation” and “Use of Technology.”
Additionally, the “Birbank x Paster” video, developed in collaboration with the “Ağıllı Nağıllar” advertising agency, gained significant popularity among viewers in a short time and made a notable impact in the local market. The project won gold in the “Design & Branding” category under “Moving Image Design.”
These awards reaffirm Kapital Bank's role as a creative leader, showcasing its innovation and excellence in advertising and marketing.