İkinci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri Kapital Bank-da olublar
Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktor Rövşən Allahverdiyev ikinci “Yüksəliş” müsabiqəsinin mentorluq proqramı çərçivəsində müsabiqə qalibləri Camal Nağıyev və Xanbaba Sultanlı ilə görüş keçirib. Görüşdə Camal Nağıyev və Xanbaba Sultanlını ikinci “Yüksəliş” müsabiqəsində qaliblər sırasında yer alması münasibətilə təbrik edən Rövşən Allahverdiyev onların praktiki fəaliyyətə cəlb olunmaqla idarəçilik sahəsində təcrübəsinin artırılması üçün zəruri dəstək göstəriləcəyini bildirib.
“Müsabiqənin ikinci dəfədir ki, keçirilməyinə baxmayaraq bu layihə ölkədə hamı tərəfindən maraqla qarşılanıb. Məhz “Yüksəliş” sayəsində bir sıra qaliblər mentorluq proqramını başa vuraraq, hazırda yüksək vəzifələrə təyin ediliblər. Birinci müsabiqədə olduğu kimi bu dəfə də layihənin idarəçi rəhbərlərindən biri olaraq 1 illik fərdi inkişaf planı əsasında müsabiqə qalibləri ilə sıx əməkdaşlıq edəcəyəm, onlarla təcrübəmlə bölüşüb, potensiallarının üzə çıxarmağa kömək göstərəcəyəm. Əminəm ki, qaliblər bu imkandan lazımi səviyyədə bəhrələnib, peşəkar həyatlarında müəyyən uğurlar qazana biləcəklər”, - deyə, Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri, Baş icraçı direktor Rövşən Allahverdiyev bildirdi.
İkinci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri isə öz növbələrində mentorluq proqramı çərçivəsində yaradılan imkana və səmimi qəbula görə Rövşən Allahverdiyeva təşəkkür edərək onun şəxsi təcrübəsindən faydalanmaq istədiklərini bildiriblər.
Xatırladaq ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 26 iyul 2019-cu il tarixində imzaladığı Sərəncamla təsis olunub. Müsabiqə 21-51 yaş aralığında, ikiillik idarəçilik təcrübəsi olan, ali təhsilli Azərbaycan Respublikasının vətəndaşlarını əhatə edir. Müsabiqə 5 mərhələdən – qeydiyyat, onlayn seçim, əyani, yarımfinal və finaldan ibarətdir. Müsabiqə qalibləri idarəçi rəhbərlər (https://yukselish.az/mentors.html) tərəfindən 1 illik fərdi inkişaf planı və hər biri 20 min manat məbləğində özünüinkişaf qrantı əldə edirlər. Həmçinin növbəti, sayca 3-cü “Yüksəliş” müsabiqəsinin keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən 20 dekabr 2022-ci il tarixində Sərəncam imzalanıb.

Победители второго конкурса Yüksəliş побывали в Kapital Bank
В рамках менторской программы второго конкурса Yüksəliş Председатель Правления, Главный Исполнительный Директор Kapital Bank Ровшан Аллахвердиев провел встречу с победителями конкурса Джамалом Нагиевым и Ханбабой Султанлы. На встрече Ровшан Аллахвердиев поздравил Джамала Нагиева и Ханбабу Султанлы с победой и отметил, что им будет оказана необходимая поддержка для повышения их управленческого опыта путем вовлечения в практическую деятельность.
«Несмотря на то, что конкурс проводился во второй раз, он вызывает особый интерес у молодых талантов по всей стране. Именно благодаря Yüksəliş многие получили возможность пройти менторскую программу и работать на руководящих должностях. Как и в первом конкурсе, в этот раз в качестве одного из управляющих руководителей проекта я буду тесно сотрудничать с победителями конкурса на основе индивидуальных планов развития, делиться с ними своим опытом, помогать раскрывать их потенциал. Уверен, что победители смогут воспользоваться этой возможностью и добиться определенных успехов в своей профессиональной жизни», — отметил Председатель Правления, Главный Исполнительный Директор Kapital Bank Ровшан Аллахвердиев
Победители второго конкурса Yüksəliş, в свою очередь, поблагодарили Ровшана Аллахвердиева за созданную в рамках менторской программы возможность, и искренний прием, а также выразили желание воспользоваться его личным опытом.
Отметим, что конкурс Yüksəliş был учрежден Распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 26 июля 2019 года. В конкурсе могут принять участие граждане Азербайджанской Республики в возрасте 21–51 года, имеющие высшее образование, а также, как минимум, двухлетний управленческий опыт. Конкурс состоит из 5 этапов — регистрации, онлайн-отбора, очного этапа, полуфинала и финала. Победителями конкурса получают возможность присоединиться к годовой менторской программе с участием управляющих руководителей (https://yukselish.az/mentors.html), а также выиграть денежную премию в размере 20 тыс. манатов для индивидуального развития. 20 декабря 2022 года Президент Азербайджанской Республики подписал Распоряжение о проведении очередного, 3-го конкурса Yüksəliş.