Kapital Bank-ın səhmdarlarının yığıncağı keçiriləcək
14 mart 2022-ci il tarixində, saat 11:00-da Kapital Bank-ın baş ofisinin Badamdar qəsəbəsindəki inzibati binasında (M. Müşfiq küçəsi 2E, 3-cü mərtəbə, iclas zalı) Bankın Səhmdarlarının növbəti ümumi yığıncağı keçiriləcək. Yığıncağın gündəliyinə aşağıdakı məsələlər daxil edilib:
·       “Kapital Bank” ASC-nin 2021-ci ilin yekunlarına dair maliyyə hesabatlarının təsdiq olunması
·       “Kapital Bank” ASC tərəfindən 2021-ci ilin maliyyə ilinin yekunlarına əsasən səhmdarlara dividend ödənilməsi
·       “Kapital Bank” ASC-nin Müşahidə Şurasının sədri Cəlal Qasımovun növbəti dəfə Müşahidə Şurasının üzvü seçilməsi
·       “Kapital Bank” ASC-nin Müşahidə Şurasının üzvü Kəmalə Nuriyevanın növbəti dəfə Müşahidə Şurasının üzvü seçilməsi
·       “Kapital Bank” ASC-nin Müşahidə Şurasının üzvü Oqtay Həsənovun növbəti dəfə Müşahidə Şurasının üzvü seçilməsi
·       “Kapital Bank” ASC-nin Müşahidə Şurasının üzvü Rauf Hacıyevin növbəti dəfə Müşahidə Şurasının üzvü seçilməsi
·       “Kapital Bank” ASC-nin Nizamnaməsinin yeni redaksiyada təsdiq edilməsi məsələsi
·       “Kapital Bank” ASC-nin Müşahidə Şurasının Əsasnaməsinin təsdiq edilməsi məsələsi
·       “Kapital Bank” ASC-nin Səhmdarlarının ümumi yığıncağının Əsasnaməsinin yeni redaksiyada təsdiq edilməsi

14 марта 2022 года в 11:00 в административном здании Kapital Bank, расположенном в поселке Бадамдар (улица М. Мушфига 2Е, 3 этаж, зал заседаний), состоится очередное общее собрание акционеров Банка. На собрании будут обсуждаться нижеуказанные вопросы:
· Утверждение годовой финансовой отчетности ОАО «Kapital Bank» за 2021 год
· Принятие решения о выплате ОАО «Kapital Bank» дивидендов акционерам на основе результатов годовой финансовой отчетности за 2021 год
· Переизбрание Председателя Наблюдательного совета ОАО «Kapital Bank» Джалала Гасымова членом Наблюдательного совета
· Переизбрание члена Наблюдательного совета ОАО «Kapital Bank» Кямали Нуриевой членом Наблюдательного совета
· Переизбрание члена Наблюдательного совета ОАО «Kapital Bank» Огтая Гасанова членом Наблюдательного совета
· Переизбрание члена Наблюдательного совета ОАО «Kapital Bank» Рауфа Гаджиева членом Наблюдательного совета