Kapital Bank-ın səhmdarlarının yığıncağı keçiriləcək
14 mart 2022-ci il tarixində, saat 11:00-da Kapital Bank-ın baş ofisinin Badamdar qəsəbəsindəki inzibati binasında (M. Müşfiq küçəsi 2E, 3-cü mərtəbə, iclas zalı) Bankın Səhmdarlarının növbəti ümumi yığıncağı keçiriləcək. Yığıncağın gündəliyinə aşağıdakı məsələlər daxil edilib:
·       “Kapital Bank” ASC-nin 2021-ci ilin yekunlarına dair maliyyə hesabatlarının təsdiq olunması
·       “Kapital Bank” ASC tərəfindən 2021-ci ilin maliyyə ilinin yekunlarına əsasən səhmdarlara dividend ödənilməsi
·       “Kapital Bank” ASC-nin Müşahidə Şurasının sədri Cəlal Qasımovun növbəti dəfə Müşahidə Şurasının üzvü seçilməsi
·       “Kapital Bank” ASC-nin Müşahidə Şurasının üzvü Kəmalə Nuriyevanın növbəti dəfə Müşahidə Şurasının üzvü seçilməsi
·       “Kapital Bank” ASC-nin Müşahidə Şurasının üzvü Oqtay Həsənovun növbəti dəfə Müşahidə Şurasının üzvü seçilməsi
·       “Kapital Bank” ASC-nin Müşahidə Şurasının üzvü Rauf Hacıyevin növbəti dəfə Müşahidə Şurasının üzvü seçilməsi
·       “Kapital Bank” ASC-nin Nizamnaməsinin yeni redaksiyada təsdiq edilməsi məsələsi
·       “Kapital Bank” ASC-nin Müşahidə Şurasının Əsasnaməsinin təsdiq edilməsi məsələsi
·       “Kapital Bank” ASC-nin Səhmdarlarının ümumi yığıncağının Əsasnaməsinin yeni redaksiyada təsdiq edilməsi

A regular general meeting of the Kapital Bank’s shareholders will be held on March 14, 2022 at 11:00 in the Bank’s administrative building in Badamdar settlement (2E M. Mushfig St., 3rd floor, meeting hall). The following issues will be discussed during the meeting:
·       Approval of the annual financial statements of Kapital Bank OJSC for the year 2021
·       Decision on payment of dividends to shareholders by Kapital Bank OJSC based on the financial results of 2021
·       Re-election of a member of the Supervisory Board of Kapital Bank OJSC Jalal Gasimov as a member of the Supervisory Board
·       Re-election of a member of the Supervisory Board of Kapital Bank OJSC Kamala Nuriyeva as a member of the Supervisory Board
·       Re-election of a member of the Supervisory Board of Kapital Bank OJSC Ogtay Hasanov as a member of the Supervisory Board
·       Re-election of a member of the Supervisory Board of Kapital Bank OJSC Rauf Hajiyev as a member of the Supervisory Board
·       Approval of the restated Charter of Kapital Bank OJSC
·       Approval of the Regulations of the Supervisory Board of Kapital Bank OJSC
·       Approval of the restated Regulations on the General Meeting of Shareholders of Kapital Bank OJSC