Kapital Bank-ın dəstəyi ilə ənənəvi “Yay Futbol Düşərgəsi” keçirilir
Kapital Bank Sumqayıt şəhərində fəaliyyət göstərən məktəblərin şagirdləri arasında təşkil olunan ənənəvi "Yay Futbol Düşərgəsi" layihəsinin rəsmi tərəfdaşıdır. Layihəni keçirməkdə əsas məqsəd, gənc və yeniyetmə şagirdləri futbola cəlb etmək, onlar arasında bu idman növünün təbliği, futbolun kütləviliyinin artırılması və gəncləri sağlama həyata yönləndirməkdir.
28 iyun 2022-ci il tarixində start götürən layihə 9 gün müddətində 3 qrup üzrə keçiriləcək. Ümumilikdə, bu layihədə Sumqayıtda yerləşən 48 məktəb və liseyin tədris ilində fərqlənən 120-dən artıq oğlan və qız şagirdi iştirak edəcək.
Qeyd edək ki, 2014-cü ildən keçirilən layihə Kapital Bank-la yanaşı, Təhsil Nazirliyi, Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyəti, Sumqayıt Şəhər Təhsil Şöbəsi, Azərikimya İB, PAŞA Həyat Sığorta və "Sumqayıt" Futbol Klubunun təşkilatçılığı ilə keçirilib.

Kapital Bank is the official partner of Summer Football Camp project that holds in Sumgayit among school studens. The key goal of the project is to develop and promote football, as well as to encourage a healthy lifestyle among youngsters.
The project, which started on June 28, 2022, will last 9 days. Its participants are divided into 3 groups. There are altogether over 120 boys and girls from 48 schools and lyceums of Sumgayit taking part in the project.
The Summer Football Camp has been held since 2014. It is implemented at the initiative of Kapital Bank, the Executive Power and the Department of Education of Sumgayit city, PASHA Life, Azerkimya IG and Sumgayit Football Club.