Birbank-la Türkiyəyə kart köçürmələri komissiyası ləğv olundu
Bildiyiniz kimi, 6 fevral tarixində Türkiyənin müxtəlif bölgələrində çoxsaylı insan tələfatı ilə nəticələnən silsiləli zəlzələlər qeydə alınıb. Qardaş ölkəyə dəstək tədbirləri çərçivəsində Birbank vasitəsilə Türkiyənin bank kartlarına edilən köçürmələrə görə komissiya 31 mart 2023-cü il tarixinədək ləğv olundu.
Komissiyanın tətbiq olunmaması istənilən növ Kapital Bank kartlarından, lakin yalnız Birbank rəqəmsal bankı vasitəsilə edilən karta köçürmə əməliyyatlarına şamildir. İstifadəçilər qeyd olunan köçürmələri xidmət haqqı tətbiq olunmadan öz kart limitləri daxilində həyata keçirə bilərlər.
Bundan başqa Suriyaya Western Union təcili pul köçürmə sistemi vasitəsilə vəsait göndərərkən müştərilərdən heç bir komissiya haqqı tutulmayacaq. Aksiya 8 mart 2023-cü il tarixinədək davam edəcək. Western Union sisteminin özəllikləri, məbləğ limitləri, köçürmə əməliyyatları və digər məlumatlarla saytdan tanış olmaq mümkündür – https://kbl.az/wsunpr.
Qeyd edək ki, Türkiyədə baş vermiş dəhşətli təbii fəlakət nəticəsində zərərçəkmiş şəxslərə kömək məqsədilə Kapital Bank tərəfindən yaradılan Qırmızı Ürəklər Fondunun “Türkiyə üçün bir ürək olaq!” adlı yardım vəsaitinin toplanılması aksiyası davam edir. Aksiyaya dəstək olmaq üçün https://redhearts.az/ saytı, Birbank rəqəmsal bankı, eləcə də Kapital Bank-ın ödəniş terminalları vasitəsilə “Qırmızı Ürəklər” Fonduna ianə edə bilərsiniz.
Həmçinin zəlzələ zamanı zərərçəkmiş şəxslərə dəstək məqsədilə PAŞA Holding və Kapital Bank da daxil olmaqla onun törəmə şirkətləri Türkiyənin iki önəmli yardım fonduna — Ahbap və Türkiyənin Daxili İşlər Nazirliyinin Təbii Fəlakət və Fövqəladə Hallar Agentliyinə (AFAD) hər birinə 500 000 ABŞ dolları olmaqla vəsait ianə ediblər.
Ölkənin ilk rəqəmsal bankı olan Birbank bir sıra üstünlüklərə və imkanlara malikdir: rahat qeydiyyat, kartlara və hesablara nəzarət, ödənişlər, taksit kartının və nağd pul kreditinin onlayn əldə edilməsi, bonusların idarə olunması və s. Ətraflı məlumat üçün Birbank tətbiqini yükləyin, https://birbank.az saytına daxil olun və ya 196 Məlumat Mərkəzinə zəng edin.

Отменена комиссия за карточные переводы в Турцию через Birbank
6 февраля в различных регионах Турции была зафиксирована серия землетрясений, приведших к многочисленным жертвам. В рамках мер по поддержке братской страны до 31 марта 2023 года отменена комиссия за переводы на карты турецких банков через Birbank.
Комиссия не будет взиматься за переводы, совершенные с любой карты Kapital Bank, но только через цифровой банк Birbank. Пользователи могут совершать указанные переводы без комиссии в пределах лимита своей карты.
Кроме того, при отправке денежных средств в Сирию через систему срочных денежных переводов Western Union с клиентов не будет взиматься комиссия. Акция продлится до 8 марта 2023 года. Дополнительно о системе Western Union, лимитах, операциях по переводам и другую информацию можно узнать по ссылке: https://kbl.az/wsunpr.
Следует отметить, что продолжается акция по сбору средств под названием «Türkiyə üçün bir ürək olaq» («Единым сердцем с Турцией!»), запущенная фондом Red Hearts для помощи пострадавшим от землетрясения в Турции. Поддержать акцию и сделать пожертвование в фонд можно через сайт https://redhearts.az/, цифровой банк Birbank и платежные терминалы Kapital Bank.
Также PASHA Holding и его дочерние компании, включая Kapital Bank, пожертвовали в общей сложности 1 000 000 долларов США двум ведущим учреждениям Турции (по 500 000 долларов каждому), занимающимся оказанием помощи жертвам землетрясения, — Ahbap и Управлению по предотвращению и ликвидации последствий ЧС (AFAD) при МВД Турции.
Первый цифровой банк страны Birbank имеет множество возможностей и преимуществ: удобная регистрация, управление картами и счетами, платежи, онлайн-получение карты рассрочки и кредита наличными, управление бонусами и др. Для дополнительной информации скачайте приложение Birbank, перейдите на сайт https://birbank.az или позвоните в информационный центр 196.