“Tarix yazan qəhrəmanlarımız” layihəsi davam edir
Qırmızı Ürəklər Fondu xeyriyyəçilik missiyasına sadiq qalaraq sosial layihələr həyata keçirməyə davam edir. Belə ki, Fond “Tarix yazan qəhrəmanlarımız” layihəsi çərçivəsində ötən gün Cəlilabad, Yevlax, Kürdəmir rayonlarından olan şəhid və qazi ailələrini sevindirib. 10 ailə tam təmirli, müasir standartlara cavab verən fərdi yaşayış evləri ilə təmin edilib.
Evlərin açarlarının təqdim olunması zamanı çıxış edən Fondun prezidenti Yusif Poladov layihənin önəmindən və cəmiyyətdə yaratdığı dəyərdən danışıb. “Şəhidlərimiz, qazilərimiz bizim qürur mənbəyimizdir. Dövlətimiz qazilərə və şəhid ailələrinə xüsusi qayğı göstərir. Bununla yanaşı bizim kimi xeyriyyəçilik missiyası daşıyan fondların, qurumların bu mözvuya həssas yanaşması, onları hər zaman diqqət mərkəzində saxlaması olduqca vacibdir. Ona görə də biz hər zaman sizin yanınızda olacağıq. Biz, ürəkləri birləşdirərək daha güclü və həmrəy Azərbaycan üçün çalışırıq”.
Qeyd edək ki, “Tarix yazan qəhrəmanlarımız” layihəsi çərçivəsində  2023-2024-cü illər ərzində Kürdəmir, Yevlax, Cəlilabad, Salyan, Zaqatala, Gədəbəy rayonlarında donorların dəstəyi ilə ümumilikdə 30 fərdi yaşayış evi istifadəyə verilib. Onlardan 16-sı şəhid ailələrinə, 14-ü isə Qarabağ müharibəsi əlillərinə təqdim edilib.

Проект фонда Red Hearts «Наши герои, пишущие историю» продолжается
Фонд Red Hearts продолжает свою благотворительную миссию, реализуя социальные инициативы. В рамках проекта «Наши герои, пишущие историю» (Tarix yazan qəhrəmanlarımız) фонд недавно порадовал семьи шехидов и ветеранов из районов Джалилабад, Евлах и Курдамир. В общей сложности 10 семей получили полностью отремонтированные современные частные дома, соответствующие современным стандартам.
На церемонии передачи ключей президент фонда Юсиф Поладов отметил важность проекта и его значимость для общества:
«Наши шехиды и ветераны — это наш источник гордости. Наше государство уделяет особое внимание и заботу ветеранам и семьям шехидов. Также важно, чтобы организации и фонды, выполняющие благотворительную миссию, как наша, относились к этому вопросу с особой чуткостью и держали эти семьи в центре внимания. Мы всегда будем рядом с вами. Объединяя сердца, мы работаем ради сильного и сплоченного Азербайджана.»
Следует отметить, что в рамках проекта «Наши герои, пишущие историю» с поддержкой доноров в 2023-2024 годах было передано в пользование 30 частных домов в районах Курдамир, Евлах, Джалилабад, Сальян, Загатала и Гедабей. Из них 16 домов предоставлены семьям шехидов, а 14 — ветеранам Карабахской войны.