“Tarix yazan qəhrəmanlarımız” layihəsi davam edir
Qırmızı Ürəklər Fondu xeyriyyəçilik missiyasına sadiq qalaraq sosial layihələr həyata keçirməyə davam edir. Belə ki, Fond “Tarix yazan qəhrəmanlarımız” layihəsi çərçivəsində ötən gün Cəlilabad, Yevlax, Kürdəmir rayonlarından olan şəhid və qazi ailələrini sevindirib. 10 ailə tam təmirli, müasir standartlara cavab verən fərdi yaşayış evləri ilə təmin edilib.
Evlərin açarlarının təqdim olunması zamanı çıxış edən Fondun prezidenti Yusif Poladov layihənin önəmindən və cəmiyyətdə yaratdığı dəyərdən danışıb. “Şəhidlərimiz, qazilərimiz bizim qürur mənbəyimizdir. Dövlətimiz qazilərə və şəhid ailələrinə xüsusi qayğı göstərir. Bununla yanaşı bizim kimi xeyriyyəçilik missiyası daşıyan fondların, qurumların bu mözvuya həssas yanaşması, onları hər zaman diqqət mərkəzində saxlaması olduqca vacibdir. Ona görə də biz hər zaman sizin yanınızda olacağıq. Biz, ürəkləri birləşdirərək daha güclü və həmrəy Azərbaycan üçün çalışırıq”.
Qeyd edək ki, “Tarix yazan qəhrəmanlarımız” layihəsi çərçivəsində  2023-2024-cü illər ərzində Kürdəmir, Yevlax, Cəlilabad, Salyan, Zaqatala, Gədəbəy rayonlarında donorların dəstəyi ilə ümumilikdə 30 fərdi yaşayış evi istifadəyə verilib. Onlardan 16-sı şəhid ailələrinə, 14-ü isə Qarabağ müharibəsi əlillərinə təqdim edilib.

“Our History-Making Heroes” project continues
The Red Hearts Foundation remains dedicated to its charitable mission by continuing to implement social initiatives. As part of the “Our History-Making Heroes” (Tarix yazan qəhrəmanlarımız) project, the Foundation recently brought joy to the families of martyrs and veterans in the districts of Jalilabad, Yevlakh, and Kurdamir. A total of 10 families received fully renovated, modern individual houses meeting contemporary standards.
During the key handover ceremony, the President of the Foundation, Yusif Poladov, highlighted the significance of the project and its value to society: “Our martyrs and veterans are our source of pride. Our state demonstrates exceptional care and support for veterans and the families of martyrs. Equally important is the role of organizations and foundations like ours that are committed to charitable missions, ensuring these families remain a priority. We will always stand by your side. By uniting hearts, we strive for a stronger and more united Azerbaijan.”
It is noteworthy that within the framework of the “Our History-Making Heroes” project, a total of 30 individual houses have been provided with donor support across the districts of Kurdamir, Yevlakh, Jalilabad, Salyan, Zagatala, and Gadabay during 2023-2024. Of these, 16 houses were presented to the families of martyrs, while 14 were provided to Karabakh War veterans.