Qırmızı Ürəklər-in iştirakı ilə Şabranda 4 hektar meşəlik ərazi təmizlənib
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin (ETSN) təşkilatçılığı ilə keçirilən növbəti təmizlik aksiyasına Kapital Bank və Qırmızı Ürəklər Fondu da qoşulub. Layihə çərçivəsində bankın əməkdaşlarından ibarət fondunun könüllüləri Şabranda 4 hektar meşəlik ərazinin tullantılardan təmizlənməsində iştirak edib.
Bakı-Quba avtomobil yolunun kənarındakı meşə zolağında təşkil olunan ekoloji aksiyada Ekologiya və Təbii Sərvətlər naziri Muxtar Babayev, ETSN-in, yerli icra orqanlarının əməkdaşları və könüllülər iştirak edib. Aksiya zamanı toplanan plastik və digər tullantılar qablaşdırılaraq aidiyyəti üzrə daşınıb.
Qırmızı Ürəklər Fondunun vitse-prezidenti Nihad Salmanlı müsahibəsində bildirib ki, təmizlik aksiyasının keçirilməsində məqsəd meşə ərazilərinin məişət tullantıları ilə çirklənməsinin qarşısını almaq, meşə zolağında ekoloji vəziyyətinin yaxşılaşdırılmasında ictimaiyyətin rolunu artırmaqdır. O həmçinin bildirib ki, Qırmızı Ürəklər Fondu ətraf mühitlə bağlı il boyu çay və dəniz sahillərində, meşə zolaqlarında könüllülərin iştirakı ilə müxtəlif təmizlik aksiyaları həyata keçirir.
Qeyd edək ki, “Qırmızı Ürəklər” 2019-cu ildə Kapital Bank-ın könüllü əməkdaşlarının təşəbbüsü ilə yaradılıb. Hazırda Fond kimi fəaliyyətini davam edən təşkilat, əsasən uşaq evlərinə, sığınacaqlara və digər ehtiyacı olanlara yardımlar edir. https://redhearts.az saytına daxil olmaqla fondun fəaliyyəti, gördüyü xeyirxah işlər, gələcək planları və digər maraqlı məlumatları əldə etmək olar.

При участии Red Hearts в Шабране расчищено 4 гектара лесных угодий
Kapital Bank и фонд Red Hearts присоединились к очередной акции по уборке мусора, которую проводило Министерство экологии и природных ресурсов (МЭПР). В рамках инициативы волонтеры фонда, являющиеся сотрудниками банка, приняли участие в очистке от мусора 4 гектаров лесных угодий в Шабране.
В экологической акции, организованной в лесополосе на обочине автодороги Баку-Губа, приняли участие министр экологии и природных ресурсов Мухтар Бабаев, сотрудники МЭПР, работники местных органов исполнительной власти и волонтеры. Пластик и другие отходы, собранные во время акции, были упакованы и вывезены на утилизацию.
Вице-президент фонда Red Hearts Нихад Салманлы заявил в интервью, что целью проведения акции по уборке леса является предотвращение загрязнения лесных территорий бытовыми отходами, повышение роли общественности в улучшении экологической обстановки в лесополосе. Он также отметил, что фонд Red Hearts в течение года проводит различные экологические акции с участием волонтеров на лесных и прибрежных территориях.