Qırmızı Ürəklər-in iştirakı ilə Şabranda 4 hektar meşəlik ərazi təmizlənib
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin (ETSN) təşkilatçılığı ilə keçirilən növbəti təmizlik aksiyasına Kapital Bank və Qırmızı Ürəklər Fondu da qoşulub. Layihə çərçivəsində bankın əməkdaşlarından ibarət fondunun könüllüləri Şabranda 4 hektar meşəlik ərazinin tullantılardan təmizlənməsində iştirak edib.
Bakı-Quba avtomobil yolunun kənarındakı meşə zolağında təşkil olunan ekoloji aksiyada Ekologiya və Təbii Sərvətlər naziri Muxtar Babayev, ETSN-in, yerli icra orqanlarının əməkdaşları və könüllülər iştirak edib. Aksiya zamanı toplanan plastik və digər tullantılar qablaşdırılaraq aidiyyəti üzrə daşınıb.
Qırmızı Ürəklər Fondunun vitse-prezidenti Nihad Salmanlı müsahibəsində bildirib ki, təmizlik aksiyasının keçirilməsində məqsəd meşə ərazilərinin məişət tullantıları ilə çirklənməsinin qarşısını almaq, meşə zolağında ekoloji vəziyyətinin yaxşılaşdırılmasında ictimaiyyətin rolunu artırmaqdır. O həmçinin bildirib ki, Qırmızı Ürəklər Fondu ətraf mühitlə bağlı il boyu çay və dəniz sahillərində, meşə zolaqlarında könüllülərin iştirakı ilə müxtəlif təmizlik aksiyaları həyata keçirir.
Qeyd edək ki, “Qırmızı Ürəklər” 2019-cu ildə Kapital Bank-ın könüllü əməkdaşlarının təşəbbüsü ilə yaradılıb. Hazırda Fond kimi fəaliyyətini davam edən təşkilat, əsasən uşaq evlərinə, sığınacaqlara və digər ehtiyacı olanlara yardımlar edir. https://redhearts.az saytına daxil olmaqla fondun fəaliyyəti, gördüyü xeyirxah işlər, gələcək planları və digər maraqlı məlumatları əldə etmək olar.

Red Hearts participates in forest clean up in Shabran
Kapital Bank and the Red Hearts Foundation joined the next trash collecting campaign conducted by the Ministry of Ecology and Natural Resources (MENR). As part of the initiative, volunteers of the Foundation, who are employees of the bank, took part in cleaning 4 hectares of forest land in Shabran.
The Minister of Ecology and Natural Resources Mukhtar Babaev, employees of MENR, employees of local executive authorities and volunteers took part in the ecological initiative organized in the forest on the side of the Baku-Guba highway. Plastic and other waste collected during the cleaning action were packed and taken out for recycling.
The vice-president of the Red Hearts Foundation, Nihad Salmanli, said in an interview that the purpose of the forest clearing action is to prevent the pollution of forest territories with household waste, and to increase the role of the public in improving the ecological situation in the forest. He also noted that the Red Hearts Foundation conducts various environmental actions with the participation of volunteers in forest and coastal areas during the year.