2023-cü ildə Qırmızı Ürəklər Fonduna 31 934 donor tərəfindən 1 521 238 AZN ianə edilib
Ölkəmizdə ianəçilik mədəniyyətinin formalaşmasında böyük rolu olan Qırmızı Ürəklər Fondu (“Red Hearts”) 2023-cü ilə dair hesabat açıqlayıb. Bu haqda Fondun prezidenti Sevda Haqverdiyeva mediaya müsahibəsində bildirib. O qeyd edib ki, 2023-cü ildə Fonda 3 fərqli istiqamətdə 31 934 donor tərəfindən 1 521 238 manat ianə edilib. Ötən il Fond üçün 4 028 benefisiar, 242 könüllü göstəriciləri ilə tamamlanıb.
Eyni zamanda o bildirib ki, “Hər istiqamət üzrə konkret göstəriciləri vurğulasam son bir il ərzində Fonda “Cəmiyyət” kateqoriyasında 31 430 ianəçi tərəfindən 1 489 351 manat, “Ətraf-mühit” kateqoriyasında 281 ianəçi tərəfindən 27 047 manat, “Heyvanların müdafiəsi” üzrə olan kateqoriyada isə 223 ianəçi tərəfindən 4 705 manat ianə olunub”.
İanələr il ərzində həyata keçirilən müxtəlif sosial layihələrin icrasına sərf olunub. Onların sırasında Türkiyədə baş verən zəlzələdən zərər çəkmiş şəxslər üçün həyata keçirilən “Türkiyə üçün bir ürək olaq!” ianə toplamasa aksiyası, şəhid ailələrinin fərdi yaşayış evləri ilə təmin edilməsi, uşaq evləri və sığınacaqlarda seminarlar, təlimlər, aztəminatlı ailələrə yardım aksiyaları, təhsil təqaüdü proqramı, sağlamlıqla bağlı müxtəlif maarifləndirici layihələr, regionlarda kütləvi ağacəkmə aksiyaları, sahilyanı ərazilərin tullantılardan təmizlənməsi, heyvan sığınacaqlarına dəstək aksiyaları kimi onlarla layihə var.

Annual report for 2023-Red Hearts Foundation Received 1 521 238 manat donations from 31 934 Contributors
2024-01-19
The Red Hearts Foundation, which plays a significant role in shaping the culture of philanthropy in our country, disclosed its annual report for 2023. The president of Red Hearts Foundation, Sevda Haqverdiyeva, noted that 31 934 donors contributed 1 521 238 manats in 3 different directions, with the involvement of 4 028 beneficiaries and 242 volunteers.
At the same time, she presented specific indicators for all directions:  in the “Community” category, 31 430 donors contributed 1 489 351 manats, in the “Environment” category, 281 donors contributed 27 047 manats, and in the “Animal” protection category, 223 donors contributed 4,705 manats.
The donations were utilized in various social projects throughout the year, including initiatives such as “Türkiyə üçün bir ürək olaq!” campaign to support those affected by the earthquake in Turkey, providing fully renovated homes for for martyr families, organizing seminars and training in orphanages and shelters, providing supports for low-income families, educational scholarship programs, health-related projects, tree planting campaigns in regions, coastal area cleanups, and providing shelters for animal.
Red Hearts was established in December 2019 by employees of Kapital Bank. The organization, which currently operates as a foundation, primarily assists orphans, shelters, and people in need. On the foundation's official website, https://redhearts.az , you may learn more about the foundation's activities, existing humanitarian projects and initiatives, future plans, and other interesting details.