2023-cü ildə Qırmızı Ürəklər Fonduna 31 934 donor tərəfindən 1 521 238 AZN ianə edilib
Ölkəmizdə ianəçilik mədəniyyətinin formalaşmasında böyük rolu olan Qırmızı Ürəklər Fondu (“Red Hearts”) 2023-cü ilə dair hesabat açıqlayıb. Bu haqda Fondun prezidenti Sevda Haqverdiyeva mediaya müsahibəsində bildirib. O qeyd edib ki, 2023-cü ildə Fonda 3 fərqli istiqamətdə 31 934 donor tərəfindən 1 521 238 manat ianə edilib. Ötən il Fond üçün 4 028 benefisiar, 242 könüllü göstəriciləri ilə tamamlanıb.
Eyni zamanda o bildirib ki, “Hər istiqamət üzrə konkret göstəriciləri vurğulasam son bir il ərzində Fonda “Cəmiyyət” kateqoriyasında 31 430 ianəçi tərəfindən 1 489 351 manat, “Ətraf-mühit” kateqoriyasında 281 ianəçi tərəfindən 27 047 manat, “Heyvanların müdafiəsi” üzrə olan kateqoriyada isə 223 ianəçi tərəfindən 4 705 manat ianə olunub”.
İanələr il ərzində həyata keçirilən müxtəlif sosial layihələrin icrasına sərf olunub. Onların sırasında Türkiyədə baş verən zəlzələdən zərər çəkmiş şəxslər üçün həyata keçirilən “Türkiyə üçün bir ürək olaq!” ianə toplamasa aksiyası, şəhid ailələrinin fərdi yaşayış evləri ilə təmin edilməsi, uşaq evləri və sığınacaqlarda seminarlar, təlimlər, aztəminatlı ailələrə yardım aksiyaları, təhsil təqaüdü proqramı, sağlamlıqla bağlı müxtəlif maarifləndirici layihələr, regionlarda kütləvi ağacəkmə aksiyaları, sahilyanı ərazilərin tullantılardan təmizlənməsi, heyvan sığınacaqlarına dəstək aksiyaları kimi onlarla layihə var.

В 2023 году 31 934 донора пожертвовали в Фонд Red Hearts 1 521 238 манатов
Фонд Red Hearts, играющий важную роль в формировании культуры донорства в нашей стране, поделился отчётом за 2023 год. Об этом в своём интервью СМИ заявила президент фонда Севда Хагвердиева. Она отметила, что было сделано 1 521 238 манатов пожертвований, сделанных 31 934 донорами по 3 различным направлениям, и год мы завершили с показателями 4 028 бенефициаров и 242 волонтеров.
Севда Ханвердиева сообщила, что, если подчеркнуть конкретные показатели по каждому направлению, то за прошедший год в категорию "Общество" было пожертвовано 1 миллион 489 351 манатов, в категорию "Окружающая среда" было внесено 27 047 манатов со стороны 281 донора, а в категорию "Животные" 223 донора внесли вклад в размере 4 705 манатов.
Пожертвования были направлены на различные социальные проекты, реализованные в течение года.  Хотелось бы особо отметить проект « Türkiyə üçün bir ürək olaq!» сбор средств для жертв  во время землетрясения, предоставление индивидуального жилья семьям шехидов, семинары, тренинги в детских домах и приютах, акции поддержки малообеспеченных семей, стипендиальные программы на образование а также различные образовательные проекты, проекты, связанные со здоровьем, акции по массовой посадке деревьев в регионах, уборка прибрежных территорий от мусора, акции в поддержку приютов для животных и десятки других проектов.