“Qırmızı Ürəklər Təhsil Təqaüd Proqramı-2023” ün qalibləri mükafatlandırıldı
Xəbər verdiyimiz kimi cəmiyyətimizin həyatına dəyər qatan Qırmızı Ürəklər Fondu növbəti “Onu oxut” aksiyasına start vermişdi. “Qırmızı Ürəklər Təhsil Təqaüdü Proqramı” çərçivəsində həyata keçirilən ianə aksiyasının məqsədi 600 baldan yüksək nəticə göstərərək ali məktəbə daxil olan sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid edilən ailələrin üzvü olan tələbələrə dəstək olmaqdır. Aksiya çərçivəsində 30 dan çox tələbə təqaüd üçün müraciət etdi və onlardan 25 nəfəri təqaüd proqramının qalibi oldu.
Ötən gün isə fondun rəsmi nümayəndələrinin, tələbələrin və ictimaiyyət nümayəndələrinin iştirakı ilə qaliblərin mükafatlandırma mərasimi keçirildi. Tədbiri çıxış sözü ilə açan Fondun prezidenti Sevda Haqverdiyeva donorlara təşəkkür etdi. “Ötən ilə nisbətən bu il daha çox tələbəyə təqaüd vermək bizim üçün qürurvericidir. Əlbəttə ki, biz bunu xeyirxah insanları ianələri hesabına edirik. Ona görə də bizə dəstək olan hər kəsə xüsusən də 10 nəfər tələbənin təqaüdünü qarşılayan Kapital Bank-a təşəkkür edirəm”.
Kapital Bank-ın Marketinq Ekspert Mərkəzinin lideri Günel Mavliyarova isə bildirdi ki, “Kapital Bank olaraq təhsilin cəmiyyət üçün nə qədər həssas və vacib mövzu olduğunun fərqindəyik və buna görə də təhsilə dəstək bizim üçün xüsusi istiqamətdir. İnanırıq ki, gənclərimiz bu dəstəyi dəyərləndirərək, şəxsi inkişaflarına daha çox önəm verəcək, gələcəkdə peşəkar mütəxəssis kimi cəmiyyətimiz, ölkəmiz üçün faydalı işlər görəcəklər”.
Xatırladaq ki, “Qırmızı Ürəklər Təhsil Təqaüdü Proqramı” çərçivəsində fond tərəfindən ölkənin müxtəlif ali məktəblərində təhsil alan 25 aztəminatlı tələbəyə hər ay 150 AZN dəyərində təqaüd veriləcək.

The winners of the “Red Hearts Education Scholarship Program 2023” have been awarded
As previously announced, the Red Hearts Foundation, which contributes significantly to our community, has launched its next campaign, “Onu Oxut” (“Donate for Education”). The goal of the donation campaign carried out within the framework of the “Red Hearts Education Scholarship Program” is to support students from socially disadvantaged backgrounds, who are family members of this group and have scored above 600 points in university entrance exams. More than 30 students applied for the scholarship within the campaign, and 25 of them have been awarded the scholarship.
On the final day, the award ceremony for the winners was held with the participation of the official representatives of the fund, students, and public figures. Sevda Hagverdiyeva, the President of the Foundation, delivered the opening speech at the event and expressed gratitude to the donors. “Compared to last year, we take pride in providing scholarships to even more students this year. Of course, we achieve this through the generosity of kind-hearted individuals. Therefore, I extend my thanks to everyone who supported us, especially Kapital Bank, which provided scholarships to 10 students “
Gunel Mavliyarova, the Head of Marketing Expertise Center at Kapital Bank, stated, “At Kapital Bank, we are well aware of how sensitive and crucial education is for society, and therefore, supporting education holds a special place for us. We believe that our youth will value this support, prioritize their personal development, and in the future, contribute significantly as professional experts for the betterment of our society and country.”
Within the framework of the “Red Hearts Education Scholarship Program,” it is worth mentioning that a monthly grant of 150 AZN will be provided to 25 students from low-income backgrounds studying at various universities in the country.