Ayın sonuna qədər Mobil POS-a qoşulanlar üçün əməliyyatlar hələ də komissiyasızdır
Xəbər verdiyimiz kimi, Kapital Bank hüquqi şəxs və fərdi sahibkarlara Azərbaycanda ilk dəfə yeni Mobil POS xidmətini təqdim edib. İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti və Visa şirkəti ilə birgə təqdim edilən bu xidmət vasitəsilə artıq sahibkarlar ənənəvi POS-terminal əvəzinə smartfonları vasitəsilə kartlardan, ağıllı saatlardan, stikerlərdən və digər təmassız ödəniş vasitələrindən ödənişləri qəbul edə bilərlər.
Bu yeniliyin daha əlçatan olması üçün Kapital Bank xüsusi güzəştli kampaniya təqdim edir. Belə ki, 31 iyul 2022-ci il tarixinədək bu xidmətə qoşulan sahibkarlar bütün yay boyu – yəni 31 avqust 2022-ci il tarixinədək Mobil POS vasitəsilə keçirilən əməliyyatlar üçün heç bir komissiya ödəməyəcəklər. Üstəlik Mobil POS xidmətinə qoşulan zaman depozit də tələb olunmur.
Qeyd edək ki, xidmətdən yararlanmaq üçün Android əməliyyat sisteminə məxsus və NFC modulu olan smartfonun olması, həmçinin Müştəri Bank istifadəçisi olmaq kifayətdir. Əsasən ticarət və xidmət sektorunda fəaliyyət göstərən kiçik sahibkarlar (bərbər, dərzi, kuryer, taksi, ayaqqabı təmiri, köşk sahibləri, qida sektoru, kiçik ticarət, meyvə-tərəvəz və s.) üçün əlverişli olan bu yeniliyi tətbiq etməklə əlavə POS-terminal qurğusunu əldə etməyə, həmçinin onun daşınmasına ehtiyac yoxdur. Xidmətə qoşulma ödənişsizdir, üstəlik bunun üçün Kapital Bank filiallarına gəlməyə ehtiyac yoxdur: qoşulma tam olaraq Müştəri Bank mobil tətbiqi vasitəsilə onlayn formada həyata keçirilir.
Mobil POS vasitəsilə ödəniş qəbul etmək, əməliyyat tarixçəsinə və mövcud Mobil POS terminallarının məlumatlarına baxmaq olar. Müştəri Bank sisteminə qoşulmaq üçün https://cb.kapitalbank.az/login linkinə keçid etmək və ya (+99 412) 310 10 97 nömrəsi ilə əlaqə saxlamaq kifayətdir.

Join Mobile POS until the end of July and accept touchless payments with no fee
Kapital Bank has recently launched the first of its kind in Azerbaijan Mobile POS service for legal entities and individual entrepreneurs. The new service, presented jointly with the State Tax Service under the Ministry of Economy and Visa, will allow businesses to use their smartphones to accept payments made with cards, smart watches, stickers and other contactless payment methods with no traditional POS terminal required.
To make the service more affordable, Kapital Bank provides a special offer for new Mobile POS users. Entrepreneurs who have joined the service before July 31, 2022, will not pay a service fee throughout the summer, that is, until August 31, 2022. Plus, when joining the service, no deposit is required.
To use the service, sellers must have an NFC-enabled mobile device with the Android operating system, as well as be a user of the Müştəri Bank system. Mobile POS will be useful primarily for small businesses (hairdressers, ateliers, courier services, taxis, shoe repair shops, kiosks, food sector, grocery and vegetable stores, etc.), which do not have to purchase and set up a full-fledged POS terminal. Entrepreneurs can join the service without visiting Kapital Bank offices and completely free of charge online through the Muştəri Bank app.
Users of the Mobile POS service, along with accepting payments, can also view transaction history and information about current terminals. To join the Müştəri Bank system, visit https://cb.kapitalbank.az/login or call (+99 412) 310 09 99.