Kapital Bank növbəti dəfə “Milli KSM” mükafatına layiq görülüb
Kapital Bank Azərbaycanda üçüncü dəfədir keçirilən “Milli KSM” layihəsi çərçivəsində daha bir mükafata layiq görülüb. Bu dəfə Qarabağ müharibəsinin bitməsinə həsr olunan, Kapital Bank-ın dəstəyi ilə çəkilən “Qayıdış” qısametrajlı sənədli filmi qaliblər sırasında oldu.
Real əhvalatlar əsasında çəkilən filmdə Birinci Qarabağ müharibəsi zamanı öz doğma yurdlarından köçmək məcburiyyətində qalan azərbaycanlıların sözlə ifadə edilməsi çətin, ancaq yaşayarkən qürur duyulan hisslərindən danışılır. Artıq məcburi köçkün sayılmayan həmvətənlərimiz doğma yurdları ilə bağlı xatirələrini bölüşərkən, hər birinin gözlərində kədər, üzüntü, itki, intizar, sevinc, fərəh, qürur hissini sezmək olur. Filmin ideya və ssenari müəllifi Ersel Serdarlı, quruluşçu rejissoru isə Can Özbaturdur.
Qeyd edək ki, müsabiqəyə təqdim olunan bütün layihələr BMT-nin Baş Assambleyası tərəfindən qəbul edilmiş 17 məqsəd əsas götürülərək komissiya tərəfindən qiymətləndirilib. Komissiyaya Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Təhsil Nazirliyi, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, ASAN Xidmət, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Azərbaycanda Qadın Sahibkarlığın İnkişafı Assosiasiyası (AQSİA) və PROAKTİV PR Agentliyi daxildir.

Kapital Bank в очередной раз был удостоен премии Milli KSM
Kapital Bank был удостоен еще одной награды в рамках национальной премии Milli KSM, которая проводится в Азербайджане в третий раз. В этот раз в число победителей Kapital Bank вошел за короткометражный документальный фильм «Qayıdış» («Возвращение»), посвященный окончанию Карабахской войны.
Фильм, снятый на основе реальных событий, повествует о неописуемых словами чувствах азербайджанцев, вынужденных покинуть родные края во время Первой Карабахской войны. Наши соотечественники, бывшие вынужденные переселенцы, в фильме делятся воспоминаниями о родине, в глазах каждого из них ощущается грусть, боль, печаль, тоска и в то же время гордость и радость. Автором идеи и сценария фильма является Эрсель Сардарлы, а режиссером-постановщиком — Джан Озбатурдур.
Все представленные на премии проекты были оценены комиссией, исходя из 17 целей, принятых Генеральной Ассамблеей ООН. В состав комиссии входят Министерство экономики, Министерство труда и социальной защиты населения, Министерство образования, Министерство экологии и природных ресурсов, ASAN Xidmət, Центр анализа экономических реформ и коммуникаций, Государственный комитет по проблемам семьи, женщин и детей, Ассоциация развития женского предпринимательства в Азербайджане и PR-агентство PROAKTİV.
Kapital Bank, первый банк страны, входит в состав PAŞA Holding и оказывает услуги населению в 104 филиалах и 22 отделениях, имея самую широкую сеть обслуживания в Азербайджане. Более подробную информацию о продуктах и услугах банка можно получить на сайте www.kapitalbank.az, страницах банка в социальных сетях, а также, позвонив в центр обслуживания клиентов по номеру 196. Для подачи онлайн-заявки на потребительский кредит — https://kbl.az/krdt, для заявки на карту рассрочки BirKart — https://kbl.az/tkstcrd.