Ölkənin birinci Bankı Kapital Bank Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonlarında fəaliyyətini genişləndirməyə davam edir. Belə ki, Zəngilən və Laçın filiallarının ardından bankın Xankəndi filialının açılışı baş tutdu. Açılışda Kapital Bank-ın İdarə heyətinin sədri, Baş icraçı direktor Fərid Hüseynov, Xankəndi şəhərində, Ağdərə və Xocalı rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəliyinin və Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin tabeliyində “Korporativ İdarəetmənin Təşkili və Koordinasiya Mərkəzi”nin Əmlak idarə edilməsi şöbəsinin rəsmi nümayəndələri, Xankəndi sakinləri və bankın nümayəndələri iştirak etdilər.
Açılışda çıxış edən Fərid Hüseynov bildirdi ki, “Böyük qayıdışın dəstəkçilərindən biri olan, ölkənin birinci bankı kimi Xankəndidə fəaliyyətə başlamaq bizim üçün çox dəyərlidir. Bankımızın əsas məqsədlərindən biri də harada olmasından asılı olmayaraq,müştərilərimizə keyfiyyətli xidmət göstərməkdir. Bu qiymətli, sözün əsl mənasında dəyərli torpaqlarımızda öz yurdlarına qayıdan insanlara xidmət göstərmək bizim üçün daha böyük məsuliyyət və qürurdur”.
Yeni konsepsiya əsasında təqdim edilən Xankəndi filialı həftə içi 5 gün saat 9:00-dan 18:00-dək müştərilərə ən yüksək səviyyədə xidmət göstərəcək. Filial bunun üçün bütün zəruri şəraitə və imkanlara malikdir. Burada Xankəndi sakinlərinə əmanətlər, plastik kartlar, müxtəlif növ kreditlər və digər məhsullar, hesablaşma-kassa əməliyyatları, valyuta mübadiləsi kimi əməliyyatlar da daxil olmaqla bütün növ bank xidmətləri təklif olunur.
Ölkədə ən böyük filial şəbəkəsinə malik bankın filiallarının sayı Xankəndi filialının açılışının ardından 120-yə çatdı. Tezliklə bankın Cəbrayıl şəhərində də filialının açılması planlaşdırılır.

#NewBeginning in Karabakh: Kapital Bank’s branch in Khankendi opened
Kapital Bank, the first bank in the country, continues to expand its operations in the Qarabağ and Eastern Zangazur economic regions. Following the branches in Zangilan and Lachin, the bank's Khankendi branch has now been opened. The opening ceremony was attended by Farid Huseynov, Chairman of the Board and CEO of Kapital Bank, official representatives from the Special Representative Office of the President of the Republic of Azerbaijan in Khankendi city, Aghdara and Khojaly districts, and the Property Management Department of the Center for Corporate Governance Organization and Coordination under the State Service On Property Issues of the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan, along with Khankendi residents and bank representatives.
In his speech at the opening, Farid Huseynov stated, “As one of the supporters of the Great Return, it is very valuable for us to start operations in Khankendi as the leading bank in the country. One of our main goals is to provide quality service to our customers, regardless of their location. Serving the people returning to these valuable and truly precious lands is a great responsibility and pride for us.”
The Khankendi branch, presented under a new concept, will offer top-level service to customers five days a week, from 9:00 AM to 6:00 PM. The branch has all the necessary conditions and facilities for this purpose. It will offer all types of banking services to the residents of Khankendi, including deposits, plastic cards, various types of loans, payment and cash operations, and currency exchange transactions.
With the opening of the Khankendi branch, the number of branches of the bank with the largest branch network in the country has reached 120. The bank is also planning to open a branch in Jabrayil city soon.