Kapital Bank-ın dəstəyi ilə “İxracın maliyyələşdirilməsi” mövzusunda təlim keçirildi
Kapital Bank-ın dəstəyi və “Bir Pəncərə” İxraca Dəstək Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində “İxracın maliyyələşdirilməsi” mövzusunda maarifləndirici təlim keçirilib.
Layihənin məqsədi Azərbaycanın xarici ticarət nümayəndələrinin maliyyə resurslarına sürətli əlçatanlığı üçün inklüzivliyin artırılması və asanlaşdırılması, mütəmadi likvid təminat problemi yaşayan ixracatçıların ticarət-maliyyə alətlərindən istifadəsinin genişləndirilməsi, onların innovativ maliyyə alətləri haqqında məlumatlandırılması idi.
Təlimdə Kapital Bank-ın nümayəndələri də iştirak edib. Kiçik və orta sahibkarlarla iş departamentinin direktor müavini Elçin Mustafayev çıxışında sahibkarlarla bu formatda görüşlərin keçirilməsinin əhəmiyyətindən, bankın sahibkarlıq istiqamətində atdığı addımlardan, sahibkarlara yaradılan imkanlardan, bütün təşəbbüslərin müştəri mərkəzli xidmətin yaxşılaşdırılmasına yönəlməsindən danışıb. Təlimdə Kapital Bank-ın KOS və Korporativ məhsullar sahəsinin meneceri Orxan Mürsəlov və məhsul sahibi İsmət Vəkilov overdraft, gömrük kredit xətti, faktorinq, ticarət əməliyyatlarının maliyyələşdirilməsi, ixrac zamanı avans ödənişləri, akkreditiv haqqında sahibkarlara geniş məlumat verib.

By the support of Kapital Bank, an informative training on “Export Financing” was held
The training was organized by the “One Stop Shop” Export Support Centre at Center for Analysis of Economic Reforms and Communication with the support of Kapital Bank.
The purpose of the project was to increase and facilitate inclusivity for Azerbaijani foreign trade representatives to quickly access financial resources, expand the use of trade-finance tools for exporters who regularly face liquidity problems, and inform them about innovative financial instruments.
Representatives from Kapital Bank also participated in the training. In his speech, Elchin Mustafayev, Deputy Director of the Small and Medium Business Department, talked about the importance of holding such meetings with entrepreneurs, the steps taken by the bank in the field of entrepreneurship, the opportunities created for entrepreneurs, and the focus of all initiatives on improving customer-centric service. At the training, Orkhan Mursalov, Manager of SME and Corporate Products, and Ismet Vekilov, Product Owner at Kapital Bank, provided extensive information to entrepreneurs on overdrafts, customs credit lines, factoring, trade transaction financing, advance payments during export, and letters of credit.