Kapital Bank-ın dəstəyi ilə “İxracın maliyyələşdirilməsi” mövzusunda təlim keçirildi
Kapital Bank-ın dəstəyi və “Bir Pəncərə” İxraca Dəstək Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində “İxracın maliyyələşdirilməsi” mövzusunda maarifləndirici təlim keçirilib.
Layihənin məqsədi Azərbaycanın xarici ticarət nümayəndələrinin maliyyə resurslarına sürətli əlçatanlığı üçün inklüzivliyin artırılması və asanlaşdırılması, mütəmadi likvid təminat problemi yaşayan ixracatçıların ticarət-maliyyə alətlərindən istifadəsinin genişləndirilməsi, onların innovativ maliyyə alətləri haqqında məlumatlandırılması idi.
Təlimdə Kapital Bank-ın nümayəndələri də iştirak edib. Kiçik və orta sahibkarlarla iş departamentinin direktor müavini Elçin Mustafayev çıxışında sahibkarlarla bu formatda görüşlərin keçirilməsinin əhəmiyyətindən, bankın sahibkarlıq istiqamətində atdığı addımlardan, sahibkarlara yaradılan imkanlardan, bütün təşəbbüslərin müştəri mərkəzli xidmətin yaxşılaşdırılmasına yönəlməsindən danışıb. Təlimdə Kapital Bank-ın KOS və Korporativ məhsullar sahəsinin meneceri Orxan Mürsəlov və məhsul sahibi İsmət Vəkilov overdraft, gömrük kredit xətti, faktorinq, ticarət əməliyyatlarının maliyyələşdirilməsi, ixrac zamanı avans ödənişləri, akkreditiv haqqında sahibkarlara geniş məlumat verib.

При поддержке Kapital Bank был проведен семинар на тему «Финансирование экспорта»
При поддержке Kapital Bank и организации Центра поддержки экспорта «Единое Окно» в Центре анализа экономических реформ и коммуникации был проведен обучающий семинар на тему «Финансирование экспорта».
Целью проекта было повышение инклюзивности и содействие внешнеторговым представителям Азербайджана в обеспечении быстрого доступа к финансовым ресурсам, расширение использования торгово-финансовых инструментов экспортеров, испытывающих проблемы с регулярным ликвидным обеспечением, информирование их об инновационных финансовых инструментах.
На семинаре также участвовали представители Kapital Bank. Заместитель директора департамента по работе с малыми и средними предпринимателями Эльчин Мустафаев в своем выступлении рассказал о важности проведения встреч с предпринимателями в этом формате, о шагах, предпринимаемых банком в направлении предпринимательства, о возможностях, созданных для предпринимателей, о том, что все инициативы направлены на улучшение клиентоориентированного обслуживания. На семинаре менеджер по МСП и корпоративным продуктам Kapital Bank Орхан Мурсалов и владелец продукта Исмет Вакилов подробно рассказали предпринимателям об овердрафте, таможенной кредитной линии, факторинге, финансировании торговых операций, авансовых платежах при экспорте и аккредитиве.