Kapital Bank-ın dəstəyi ilə NDU-da “Cyber Bootcamp” layihəsi başa çatdı
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın baş sponsorluğu ilə Naxçıvan Dövlət Universitetində (NDU) keçirilən “Cyber Bootcamp” düşərgəsi başa çatıb. Naxçıvan Muxtar Respublikasının 100 illiyinə həsr olunan düşərgədə ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinin tələbələri iştirak edib.
3 gün davam edən düşərgədə iştirakçılara tanınmış mütəxəssislər tərəfindən “Kibertəhlükəsizlik mühəndisliyi”, “Sosial şəbəkələrdə informasiya təhlükəsizliyi”, “Kibertəhlükəsizliyin hüquqi aspektləri”, “Cloud and cloud security”, “İT-ə gedən yol”, “Marketinqdə kibertəhlükəsizlik”, “Sənaye 4.0-da kibertəhlükəsizlik”, “Sosial platformalarda baş vermiş cinayətlər və təhlili”, “Veb proqramlaşdırma və kibertəhlükəsizlik” mövzularında təlimlər keçirilib.
Düşərgə müddətində tələbələr arasında simuliyasiyalar da keçirilib. Simuliyasiyanın qaliblərinə və iştirakçılarına hədiyyələr, eləcə də sertifikatlar təqdim edilib.

With the support of Kapital Bank, the “Cyber Bootcamp” project at NSU was completed
The “Cyber Bootcamp” camp, held at Nakhchivan State University (NSU) with the main sponsorship of Kapital Bank, the country's leading bank, has concluded. The camp, dedicated to the 100th anniversary of the Nakhchivan Autonomous Republic, saw the participation of students from higher education and secondary specialized education institutions.
During the three-day camp, participants received training from renowned experts on topics such as “Cybersecurity Engineering,” “Information Security on Social Networks,” “Legal Aspects of Cybersecurity,” “Cloud and Cloud Security,” “The Path to IT,” “Cybersecurity in Marketing,” “Cybersecurity in Industry 4.0,” “Crimes on Social Platforms and Their Analysis,” and “Web programming and Cybersecurity.”
Simulations were also held among the students during the camp. Gifts and certificates were presented to the winners and participants of the simulations.