Kapital Bank-ın dəstəyi ilə NDU-da “Cyber Bootcamp” layihəsi başa çatdı
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın baş sponsorluğu ilə Naxçıvan Dövlət Universitetində (NDU) keçirilən “Cyber Bootcamp” düşərgəsi başa çatıb. Naxçıvan Muxtar Respublikasının 100 illiyinə həsr olunan düşərgədə ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinin tələbələri iştirak edib.
3 gün davam edən düşərgədə iştirakçılara tanınmış mütəxəssislər tərəfindən “Kibertəhlükəsizlik mühəndisliyi”, “Sosial şəbəkələrdə informasiya təhlükəsizliyi”, “Kibertəhlükəsizliyin hüquqi aspektləri”, “Cloud and cloud security”, “İT-ə gedən yol”, “Marketinqdə kibertəhlükəsizlik”, “Sənaye 4.0-da kibertəhlükəsizlik”, “Sosial platformalarda baş vermiş cinayətlər və təhlili”, “Veb proqramlaşdırma və kibertəhlükəsizlik” mövzularında təlimlər keçirilib.
Düşərgə müddətində tələbələr arasında simuliyasiyalar da keçirilib. Simuliyasiyanın qaliblərinə və iştirakçılarına hədiyyələr, eləcə də sertifikatlar təqdim edilib.

При поддержке Kapital Bank завершился проект “Cyber Bootcamp” в НГУ
При генеральном спонсоре первого банка страны Kapital Bank завершился лагерь "Cyber Bootcamp", проводимый в Нахичеванском государственном университете (НГУ). В лагере, посвященном 100-летию Нахичеванской Автономной Республики, приняли участие студенты высших и средних специальных учебных заведений.
В 3-дневном лагере участникам были представлены работы известных экспертов по таким темам, как “инженерия кибербезопасности”, “информационная безопасность в социальных сетях”, “правовые аспекты кибербезопасности”, “облако и облачная безопасность”, “путь к ИТ”, “кибербезопасность в маркетинге”, “кибербезопасность в индустрии 4.0”, “Преступления в социальных платформах и их анализ”, “веб-программирование и кибербезопасность”.
Во время лагеря также проводились симуляции среди студентов. Победителям и участникам симуляции были вручены подарки и сертификаты.