Kapital Bank-ın dəstəyi ilə “Baku ID” startap tədbiri keçiriləcək
18 iyul 2022-ci il tarixində “JW Marriott Absheron Baku” hotelində Kapital Bank-ın dəstəyi və SABAH.lab Akselerasiya Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə ölkənin ən böyük startap və innovasiyalar tədbirlərindən biri baş tutacaq. “Baku ID” adlı tədbirin əsas məqsədi Azərbaycanın ən güclü startap layihələrini yerli və beynəlxalq investorlara və ekspertlərə təqdim etmək, həmçinin ölkənin innovasiyalar ekosisteminin gələcəyini müzakirə etməkdir.
“Baku ID”də SABAH.lab-ın 21 rezident komandası və 9 müstəqil komanda çıxış edərək, tədbir iştirakçılarına öz startapları barədə ətraflı məlumat verəcəklər. Layihələr təhsil, tibb, moda, insan resursları texnologiyaları, elektron ticarət, NFT və blokçeyn texnologiyaları, influenser marketinq və digər sahələri əhatə edir. Tədbir haqqında ətraflı məlumatı www.bakuid.com saytından əldə etmək olar.
Qeyd edək ki, SABAH.lab Akselerasiya Mərkəzi 2021-ci ildə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Respublikası Təhsil İnstitutunun təşəbbüsü ilə yaradılıb. Mərkəz fəaliyyəti dövründə “Yarat” və “Sürət” akselerasiya proqramlarını uğurla icra edib. SABAH.lab Avropanın ən nüfuzlu biznes məktəblərindən biri sayılan “IE Business School” ilə tərəfdaşlıq edir.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi — 106 filialı və 24 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün — https://kbl.az/krdt, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/tkstcrd.

On July 18, 2022, the SABAH.lab Acceleration Center will host one of the largest start-up and innovation events in Azerbaijan with the support of Kapital Bank at the JW Marriott Absheron Baku Hotel. The key goal of the event called Baku ID is to present the best domestic start-up projects to local and international investors and experts, as well as discuss the future of the country's innovation ecosystem.
21 SABAH.lab teams and 9 independent teams will perform at Baku ID and provide event participants with detailed information about their start-ups. The projects cover such areas as education, medicine, fashion, HR technologies, e-commerce, NFT and blockchain technologies, influencer marketing and others. To discover more about the event, visit www.bakuid.com.
The SABAH.lab Acceleration Center was established in 2021 on the initiative of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan and the Institute of Education of the Republic of Azerbaijan. During its activity, the center has successfully implemented the Yarat and Sürət acceleration programs. SABAH.lab cooperates with one of the most prestigious business schools in Europe IE Business School.