Kapital Bank-dan yeni “Məktəbli sığortası”: övladlarınızın təhlükəsizliyi təmin edilir
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank “Meqa Sığorta” şirkəti ilə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində sığorta xidmətləri sahəsində daha bir yenilik təqdim edir – “Məktəbli sığortası”. Bu yeni sığorta xidməti sayəsində valideynlər övladlarının sağlamlığını təminat altına ala biləcəklər.
“Məktəbli sığortası” xidmətinin əsas özəlliyi şagirdlərlə bağlı həm bütün ölkə ərazisində, həm də onların təhsil məqsədilə ölkə xaricində olduğu müddətdə təhsil müəssisələrinin daxili və həyətyanı sahələrində baş verə biləcək xoşagəlməz hallar zamanı tam şəkildə rahatlığını təmin etmək və onlara dəymiş ziyanın qarşılanmasıdır. 5-17 yaş arası məktəbliləri əhatə edən bu sığorta xidməti baş vermiş hadisənin nəticələrindən asılı olaraq maksimum 5 000 AZN-dək sığorta məbləği təmin edir. Sığortanın müddəti isə 12 aydır.

As the country’s first, Kapital Bank in collaboration with “Mega" insurance company, introduces another innovation in the field of insurance services – “Pupil Health Insurance”. With this new service, parents can ensure the health and safety of their children.
The main feature of the “Pupil Health Insurance” service is to provide complete peace of mind and cover damages during any unfortunate incidents involving students, both within the country and abroad, in school premises and surrounding areas. This insurance service covers schoolchildren aged 5 to 17 and provides up to 5,000 AZN depending on the circumstances of the incident. The insurance is valid for 12 months.
To benefit from the “Pupil Health Insurance” service and for more detailed information: https://kbl.az/ms