Kapital Bank-ın səhmdarları yeni təyinatları təsdiqlədi
4 may 2023-cü il tarixində Kapital Bank-ın Səhmdarlarının Ümumi Yığıncağı keçirilib. İclasda bir çox məsələlər müzakirə edilib və qəbul edilən qərara əsasən Bankın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktoru Rövşən Allahverdiyev Müşahidə Şurasının sədri təyin olunub.
İndiyədək bu vəzifəni PAŞA Holding-in Baş İcraçı direktoru Cəlal Qasımov icra edirdi. O, bundan sonra fəaliyyətini Müşahidə Şurasının üzvi kimi davam etdirəcək. Rövşən Allahverdiyev 2013-cü ildən Kapital Bank-ın İdarə Heyətinə rəhbərlik edib.
Digər qərara əsasən Kapital Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini Fərid Hüseynov, Bankın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktoru təyin edilib. Fərid Hüseynov 2015-ci ildən Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvüdür.
Qeyd edək ki, Kapital Bank-ın səhmlərinin 99,87%-i PAŞA Holding-ə, 0,13%-i isə fiziki şəxslərə aiddir. Bankın birinci dərəcəli kapitalı 600 milyon. manatdır. Hazırda Kapital Bank Azərbaycanda ən böyük xidmət şəbəkəsinə malik maliyyə qurumudur.

On May 4, 2023, the General Meeting of Shareholders of Kapital Bank was held. A number of topical issues were discussed and a decision was made to appoint the Chairman of the Board and Chief Executive Officer of the bank, Mr. Rovshan Allahverdiyev, to the position of Chairman of the Supervisory Board.
Until now, this position was held by the Executive Director of PASHA Holding Mr. Jalal Gasimov, who will continue his activities as a member of the Supervisory Board. Mr. Rovshan Allahverdiyev has headed the board of Kapital Bank since 2013.
By another decision Mr. Farid Huseynov, First Deputy Chairman of the Board of Kapital Bank, was appointed Chairman of the Board and Chief Executive Officer of the bank. Mr. Farid Huseynov has been a member of the board of Kapital Bank since 2015.
It should be noted that 99.87% of the shares of Kapital Bank belong to PASHA Holding, 0.13% — to individuals. The bank's first-order capital is 600 million manats. Currently, Kapital Bank is the financial institution with the biggest branch network in Azerbaijan.