Kapital Bank-ın tərəfdaşlığı ilə “Yerli şirkətlərin tanıtım sərgisi” yekunlaşdı
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın rəsmi tərəfdaşlığı ilə ölkəmizdə 5-ci dəfə “Yerli şirkətlərin tanıtım sərgisi” baş tutdu. 150-dən çox şirkətin iştirak etdiyi sərginin təşkilatçıları Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və “Marsol Group” idi.
Sərginin açılış tədbirində çıxış edən Kapital Bank-ın İdarə heyətinin üzvü, Baş korporativ satış inzibatçısı Fərid Hidayətzadə tədbiri sahibkarlığın inkişafı istiqamətində atılan önəmli addımlardan biri kimi dəyərləndirib. “Sahibkarlığın inkişafı prioritetlərimizdən biridir. Hazırda Kapital Bank-ın 44 000 aktiv mikro və korporativ müştərisi var. Onlar üçün yaradılan imkanlardan danışsaq individual olaraq formalaşdırılan “Maestro” tarifini mütləq qeyd etməliyəm. Hazırda 1500 müştəri bu tarifdən yararlanaraq xərclərinə 970 000 manat qənaət edib. Rəqəmsallaşmanın tətbiqi ilə təkcə ötən il onlayn olaraq 26 000 sayda kredit rəsmiləşdirmişik. Bundan əlavə, ötən il ərzində başdan başa onlayn şəkildə 2970 sayda 18 milyon manat məbləğində qarantiya məktubu rəsmiləşdirilib. Eləcə də biz müştərilərimizə tam onlayn şəkildə hesab açmaq imkanını da yaratmışıq. İmkanlar olduqca genişdir və biz bu istiqamətdə məhsullarımızı inkişaf etdirməyə davam edirik. Bildiyiniz kimi biz artıq doğma Qarabağımızda  Xankəndi, Laçın, Zəngilanda da fəaliyyətə başlamışıq və burada da sahibkarların yanındayıq. Məqsədimiz hər bir sahibkara onun profilinə uyğun, işini asanlaşdıracaq, vaxtına qənaət edəcək bank məhsullarını təklif edə bilməkdir”.
Qeyd edək ki, “Yerli şirkətlərin tanıtım sərgisi” 2019-cu ildən etibarən keçirilir. Kapital Bank-ın da hər il dəstək olduğu sərginin əsas məqsədi Azərbaycan şirkətlərinin fəaliyyətini geniş kütləyə tanıtmaq, onlar üçün yeni bazarlar açmaq, satış imkanlarını genişləndirmək və şirkətlər arasında qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığı inkişaf etdirməkdir.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 120 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az  saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün— https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/

При партнерстве Kapital Bank в Баку прошла «Выставка по продвижению местных компаний»
При официальном партнерстве Kapital Bank, первого банка страны, в нашей стране прошла пятая «Выставка по продвижению местных компаний». Организаторами выставки, в которой приняли участие более 150 компаний, выступили Агентство развития малого и среднего бизнеса (KOBİA) и «Марсол Групп».
Выступая на открытии выставки, член Правления Kapital Bank, директор корпоративных продаж банка Фарид Хидаятзаде оценил мероприятие как один из важных шагов в направлении развития предпринимательства. «Развитие предпринимательства-один из наших приоритетов. В настоящее время у Kapital Bank 44 000 активных микро и корпоративных клиентов. Если говорить о создаваемых для них возможностях, то я обязательно должен упомянуть индивидуально сформированный тариф «Маэстро». В настоящее время 1500 клиентов воспользовавшись этим тарифом, сэкономили на расходах 970 000 манатов. Только в прошлом году с внедрением цифровизации мы оформили 26 000 кредитов в онлайн-форме. Кроме того, за прошлый год полностью онлайн было оформлено 2970 гарантийных писем на сумму 18 миллионов манатов. Мы также предоставили нашим клиентам возможность открыть счет полностью онлайн. Возможности довольно широки, и мы продолжаем развивать нашу продукцию в этом направлении. Как вы знаете, мы уже начали свою деятельность в родном Карабахе в Ханкенди, Лачине, Зангилане и здесь мы рядом с предпринимателями. Наша цель-предложить каждому предпринимателю банковские продукты, соответствующие его профилю, которые облегчат его работу и сэкономят время», — отметил Хидаятзаде.
Отметим, что «Выставка по продвижению местных компаний» проводится с 2019 года. Основной целью выставки, которую ежегодно поддерживает Kapital Bank, является популяризация деятельности азербайджанских компаний, открытие для них новых рынков сбыта, расширение возможностей и развитие взаимовыгодного сотрудничества между компаниями.