Visa Beynəlxalq ödəniş sistemi bu il də ən fəal ölkə banklarına müxtəlif kateqoriyalar üzrə mükafatlar təqdim edib. Kapital Bank bu dəfə “İmtiyazlar Dünyasına böyük dəstək” (“Strong support of the World of Privileges”), “Ən yüksək həcmdə sabit artım” (“The highest volume of Incremental growth”), “Ən yaxşı əməkhaqqı layihəsi” (“Best salary Project”) və “İlk Mobil POS” (“First Tap2Phone”) nominasiyaları üzrə xüsusi mükafatlara layiq görülüb.
Qeyd edək ki, Visa kartlarını Kapital Bank filiallarında və ya Bankın korporativ saytından onlayn sifariş etmək mümkündür. Kapital Bank Azərbaycan manatı, ABŞ dolları və avro valyutası əsasında ödəniş kartlarını 1, 2 və ya 3 il müddətinə təklif edir.

Kapital Bank receives 4 awards from Visa
Visa International has awarded the most active Azerbaijani banks in various nominations this year as well. Kapital Bank received special awards from Visa for “Strong support of the World of Privileges”, “The highest volume of Incremental growth”, “Best salary Project” and “First Tap2Phone” (Mobile POS).
You can order Visa card at any branch of Kapital Bank or online through the bank's corporate website. Kapital Bank offers customers cards in AZN, USD and EUR currencies with a validity period of 1, 2 or 3 years.
Kapital Bank, the country's first bank, is part of PASHA Holding. Kapital Bank has the largest service network in Azerbaijan with 114 branches and 25 departments all over the country. For more detailed information about the Bank’s products and services, please refer to www.kapitalbank.az website, 196 Call Centre or the Bank’s various social network pages. To apply for a consumer loan visit https://kbl.az/krdt, for a Birbank installment card visit https://kbl.az/tkstcrd.