Kapital Bank və Qırmızı Ürəklər Fondu Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə silsilə tədbirlər təşkil edib
Məlumat verdiyimiz kimi Kapital Bank korporativ sosial məsuliyyət istiqamatinə uyğun olaraq Qırmızı Ürəklər (Red Hearts) Fondu ilə birgə “Hər şey mümkündür!” adlı sosial layihə həyata keçirir. 2021-ci ildən etibarən mütəmadi olaraq keçirilən layihənin əsas məqsədi Daun və autizm sindromlu, eləcə də əlilliyi olan uşaqların cəmiyyətdə aktiv iştirakının təmin edilməsi, onların həyat keyfiyyətinin yüksəldilməsi, inklüzivlik, bərabərlik, müyəssərlik meyarlarının artırılmasıdır.
Layihənin davamı olaraq Daun və autizm sindromlu, eləcə də əlilliyi olan uşaqların incəsənətə marağını, bu sahənin onların səhəttinə müsbət təsirini nəzərə alaraq 1- iyun Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü ərəfəsində “Eko çanta üzərində rəsm”, “Akril boya ilə kətan üzərində rəsm", “Keramika” master-klasları həyata keçirilib.
Cəmiyyətdə sosial dəstəyə ehtiyacı olan şəxslər tərəfindən böyük maraqla qarşılanan “Hər şey mümkündür!” layihəsi artıq beynəlxalq səviyyədə bir neçə uğur qazanıb. Belə ki, layihə “Felis Mükafatları” çərçivəsində 11 noyabr 2022-ci il tarixində İstanbul şəhərində keçirilən ənənəvi “Brand Week” tədbirində “Ən yaxşı reklam kampaniyası” və “Ən yaxşı film” nominasiyasında qızıl mükafata layiq görülüb. 2021-ci ildə Ukraynada keçirilən “Kyiv International Advertising Festival”da isə layihə iki nominasiya üzrə bürünc medal qazanıb.
Eyni zamanda Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü ərəfəsində sosial dəstəyə ehtiyacı olan uşaqlara sevinc bəxş etmək üçün Qırmızı Ürəklər Fondu “İnkişafa Doğru” İmkansız Ailələrə Sosial Yardım və Hüquqi Maarifləndirmə İctimai Birliyi ilə birgə “Ramazan xeyriyyə yarmarkası” keçirib. Yarmarkadan toplanan ianələr hesabına Bilgəh qəsəbəsindəki 11 saylı İnteqrasiya təlimli internat məktəbinə gigiyenik, təmizlik və geyim vasitələri alınıb. Bununla yanaşı Sumqayıt şəhərində yaşayan 16 yaşa qədər olan 109 şəhid övladına “Əli və Nino” kitab mağazaları şəbəkəsindən hədiyyə kartları təqdim edilib.

Kapital Bank и фонд Red Hearts организовали ряд мероприятий по случаю Международного дня защиты детей
Как мы сообщали, Kapital Bank в соответствии с направлением корпоративной социальной ответственности совместно с фондом Red Hearts реализует социальный проект под названием «Возможно все!». Основной целью проекта, который регулярно проводится с 2021 года, является обеспечение активного участия детей с синдромом Дауна и аутизмом, а также детей с инвалидностью в жизни общества, повышение качества их жизни, критериев инклюзивности, равенства и способности.
В продолжение проекта, учитывая интерес детей с синдромом Дауна, аутизмом, а также с инвалидностью к искусству и положительное влияние этого направления на их здоровье, в преддверии Международного дня защиты детей были проведены мастер-классы «Рисование на эко-сумке», «Рисование на холсте акриловой краской», «Керамика».
Проект «Возможно все!», воспринятый с большим интересом людьми, нуждающимися в социальной поддержке в обществе уже достиг нескольких успехов на международном уровне. Так, проект был удостоен золотой премии в номинации «Лучшая рекламная кампания» и «Лучший фильм» на традиционном мероприятии «Brand Week» в Стамбуле 11 ноября 2022 года в рамках премии «Награды Felis». А в 2021 году на Киевском международном фестивале рекламы в Украине проект завоевал бронзовую медаль в двух номинациях.
В то же время в преддверии Международного дня защиты детей, чтобы подарить радость детям, нуждающимся в социальной поддержке, фонд Red Hearts совместно с общественным объединением социальной помощи и правового просвещения малообеспеченным семьям «К развитию» провел благотворительную ярмарку «Рамадан». На средства, собранные с ярмарки, были приобретены средства гигиены, чистки и одежды для школы-интерната № 11 с интегрированным обучением в поселке Бильге. Кроме того, 109 детям шехидов в возрасте до 16 лет, проживающим в городе Сумгаит, были вручены подарочные карты от сети книжных магазинов «Али и Нино».