Kapital Bank və Qırmızı Ürəklər Fondu Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə silsilə tədbirlər təşkil edib
Məlumat verdiyimiz kimi Kapital Bank korporativ sosial məsuliyyət istiqamatinə uyğun olaraq Qırmızı Ürəklər (Red Hearts) Fondu ilə birgə “Hər şey mümkündür!” adlı sosial layihə həyata keçirir. 2021-ci ildən etibarən mütəmadi olaraq keçirilən layihənin əsas məqsədi Daun və autizm sindromlu, eləcə də əlilliyi olan uşaqların cəmiyyətdə aktiv iştirakının təmin edilməsi, onların həyat keyfiyyətinin yüksəldilməsi, inklüzivlik, bərabərlik, müyəssərlik meyarlarının artırılmasıdır.
Layihənin davamı olaraq Daun və autizm sindromlu, eləcə də əlilliyi olan uşaqların incəsənətə marağını, bu sahənin onların səhəttinə müsbət təsirini nəzərə alaraq 1- iyun Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü ərəfəsində “Eko çanta üzərində rəsm”, “Akril boya ilə kətan üzərində rəsm", “Keramika” master-klasları həyata keçirilib.
Cəmiyyətdə sosial dəstəyə ehtiyacı olan şəxslər tərəfindən böyük maraqla qarşılanan “Hər şey mümkündür!” layihəsi artıq beynəlxalq səviyyədə bir neçə uğur qazanıb. Belə ki, layihə “Felis Mükafatları” çərçivəsində 11 noyabr 2022-ci il tarixində İstanbul şəhərində keçirilən ənənəvi “Brand Week” tədbirində “Ən yaxşı reklam kampaniyası” və “Ən yaxşı film” nominasiyasında qızıl mükafata layiq görülüb. 2021-ci ildə Ukraynada keçirilən “Kyiv International Advertising Festival”da isə layihə iki nominasiya üzrə bürünc medal qazanıb.
Eyni zamanda Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü ərəfəsində sosial dəstəyə ehtiyacı olan uşaqlara sevinc bəxş etmək üçün Qırmızı Ürəklər Fondu “İnkişafa Doğru” İmkansız Ailələrə Sosial Yardım və Hüquqi Maarifləndirmə İctimai Birliyi ilə birgə “Ramazan xeyriyyə yarmarkası” keçirib. Yarmarkadan toplanan ianələr hesabına Bilgəh qəsəbəsindəki 11 saylı İnteqrasiya təlimli internat məktəbinə gigiyenik, təmizlik və geyim vasitələri alınıb. Bununla yanaşı Sumqayıt şəhərində yaşayan 16 yaşa qədər olan 109 şəhid övladına “Əli və Nino” kitab mağazaları şəbəkəsindən hədiyyə kartları təqdim edilib.

Kapital Bank and the Red Hearts Foundation organized a series of events on the occasion of International Children’s Day
2024-05-31
As we have reported, Kapital Bank, in line with its corporate social responsibility direction, is implementing a social project titled “Everything is Possible!” in collaboration with the Red Hearts Foundation. The main aim of this project, which has been held regularly since 2021, is to ensure the active participation of children with down syndrome, autism, and disabilities in society, improve their quality of life, and enhance the criteria of inclusivity, equality, and accessibility.
Continuing this project, and considering the positive impact of art on the health of children with down syndrome, autism, and disabilities, several masterclasses such as “Drawing on Eco Bags,” “Acrylic Painting on Canvas,” and “Ceramics” were held on the eve of International Children’s Day on June 1st.
The “Everything is Possible!” project, which has been met with great interest by individuals in need of social support, has achieved several international successes. For instance, the project won a gold award for “Best Advertising Campaign” and “Best Film” at the traditional “Brand Week” event held in Istanbul on November 11, 2022, within the framework of the “Felis Awards” Additionally, the project won bronze medals in two categories at the “Kyiv International Advertising Festival” held in Ukraine in 2021.
Moreover, on the eve of International Children’s Day, to bring joy to children in need of social support, the Red Hearts Foundation, in collaboration with the “Towards Development” Social Assistance and Legal Awareness Public Union for Needy Families, organized the “Ramadan Charity Bazaar.” The donations collected from the bazaar were used to purchase hygiene, cleaning, and clothing supplies for the 11th Integrated Training Boarding School in Bilgah settlement. Furthermore, gift cards from the “Ali and Nino” bookstore chain were presented to 109 children of martyrs under the age of 16 living in the city of Sumgayit.