Kapital Bank-ın sponsorluğu ilə ölkəmiz “Türk Dövlətləri İqtisadi Forumu 2024” layihəsinə ev sahibliyi etdi
2024-05-03
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın sponsorluğu, Türk Dövlətləri Təşkilatının (TDT) və Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) rəsmi tərəfdaşlığı, Kiçik və Orta Biznes Subyektləri və Klublarının Assosiasiyası (KOBSKA) və Azərbaycan Françayzinq Assosiasiyasının (AFA) birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən Türk Dövlətləri İqtisadi Forumu 2024 (TDEF) türk dünyasının öndə gələn iş adamlarını, sərmayəçilərini və dövlət adamlarını bir araya gətirdi.
2-3 may 2024-cü il tarixlərində türkdilli ölkələr arasında ilk dəfə keçirilən tədbir, bu ölkələr arasında mövcud bazar və investisiya imkanlarının öyrənilməsi, markaların beynəlxalq mühitə inteqrasiyasının təşkili, şirkətlərarası kommersiya münasibətlərinin inkişaf etdirilməsi, xarici investor və şirkətlərin ölkəyə cəlb olunmasına dəstək, türkdilli ölkələr arasında münasibətlərin gücləndirilməsi məqsədi daşıyır.
Forumda “Türk dünyası ölkələri arasında iqtisadi əməkdaşlıq, onun təsiri və qlobal iqtisadiyyata töhfəsi”, "Çin yoxsa Hindistan Yolu? Ələt Azad Ticarət Zonasının əhəmiyyəti", "Türk qadını; Qadın Sahibkarların İnkişafı" və “Türkdilli ölkələrdə iqtisadi əməkdaşlıq - Brendləşmə, Françayzinq” başlıqlı panellər keçirilib.
Qeyd edək ki, II penel müzakirəsində Kapital Bank-ın Kiçik və orta sahibkarlarla iş departamentinin direktor müavini Elçin Mustafayev də iştirak edib. O çıxışında bankın sahibkarlıq istiqamətində atdığı mühüm addımlara, biznesin inkişafındakı yanaşmasına və bütün təşəbbüslərin müştəri mərkəzli xidmətin yaxşılaşdırmasına xidmət etdiyindən söz açıb. O, həmçinin sahibkarlığa dəstəyin ölkənin iqtisadi inkişafındakı əməhiyyətini də vurğulayıb.

При спонсорской поддержке Kapital Bank в нашей стране прошел “Экономический форум тюркских государств 2024”
При спонсорской поддержке первого банка страны Kapital Bank, официального партнерства Организации тюркских государств (TDT) и Агентства по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA), а также при совместной организации Ассоциацией субъектов и клубов малого и среднего бизнеса ( KOBSKA) и Азербайджанской ассоциации франчайзинга (AFA) Экономический форум тюркских государств 2024 (TDEF) собрал ведущих бизнесменов, инвесторов и государственных деятелей тюркского мира.
Мероприятие, впервые проведенное среди тюркоязычных стран 2-3 мая 2024 года, направлено на изучение существующих рыночных и инвестиционных возможностей между этими странами, организацию интеграции брендов в международную среду, развитие коммерческих отношений между компаниями, поддержку привлечения в страну иностранных инвесторов и компаний, укрепление отношений между тюркоязычными странами.
На форуме прошли панели ”Экономическое сотрудничество между странами тюркского мира, его влияние и вклад в мировую экономику", "Путь Китая или Индии? Значение Алятской свободной экономической зоны", "Тюркская женщина; развитие женщин – предпринимателей” и “Экономическое сотрудничество в тюркоязычных странах - брендинг, франчайзинг".
Отметим, что в обсуждении II панели принял участие заместитель директора департамента по работе с малыми и средними предпринимателями Kapital Bank Эльчин Мустафаев. В своем выступлении он рассказал о важных шагах, предпринятых банком в направлении предпринимательства, его подходе к развитию бизнеса и о том, что все инициативы способствуют улучшению клиентоориентированного обслуживания. Он также подчеркнул важность поддержки предпринимательства в экономическом развитии страны.