Kapital Bank-ın sponsorluğu ilə ölkəmiz “Türk Dövlətləri İqtisadi Forumu 2024” layihəsinə ev sahibliyi etdi
2024-05-03
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın sponsorluğu, Türk Dövlətləri Təşkilatının (TDT) və Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) rəsmi tərəfdaşlığı, Kiçik və Orta Biznes Subyektləri və Klublarının Assosiasiyası (KOBSKA) və Azərbaycan Françayzinq Assosiasiyasının (AFA) birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən Türk Dövlətləri İqtisadi Forumu 2024 (TDEF) türk dünyasının öndə gələn iş adamlarını, sərmayəçilərini və dövlət adamlarını bir araya gətirdi.
2-3 may 2024-cü il tarixlərində türkdilli ölkələr arasında ilk dəfə keçirilən tədbir, bu ölkələr arasında mövcud bazar və investisiya imkanlarının öyrənilməsi, markaların beynəlxalq mühitə inteqrasiyasının təşkili, şirkətlərarası kommersiya münasibətlərinin inkişaf etdirilməsi, xarici investor və şirkətlərin ölkəyə cəlb olunmasına dəstək, türkdilli ölkələr arasında münasibətlərin gücləndirilməsi məqsədi daşıyır.
Forumda “Türk dünyası ölkələri arasında iqtisadi əməkdaşlıq, onun təsiri və qlobal iqtisadiyyata töhfəsi”, "Çin yoxsa Hindistan Yolu? Ələt Azad Ticarət Zonasının əhəmiyyəti", "Türk qadını; Qadın Sahibkarların İnkişafı" və “Türkdilli ölkələrdə iqtisadi əməkdaşlıq - Brendləşmə, Françayzinq” başlıqlı panellər keçirilib.
Qeyd edək ki, II penel müzakirəsində Kapital Bank-ın Kiçik və orta sahibkarlarla iş departamentinin direktor müavini Elçin Mustafayev də iştirak edib. O çıxışında bankın sahibkarlıq istiqamətində atdığı mühüm addımlara, biznesin inkişafındakı yanaşmasına və bütün təşəbbüslərin müştəri mərkəzli xidmətin yaxşılaşdırmasına xidmət etdiyindən söz açıb. O, həmçinin sahibkarlığa dəstəyin ölkənin iqtisadi inkişafındakı əməhiyyətini də vurğulayıb.

Our country hosted the “Turkic States Economic Forum 2024” with the sponsorship of Kapital Bank
The Turkish States Economic Forum 2024 (TDEF), organized with the sponsorship of the country's first bank, Kapital Bank, the official partnership of the Organization of Turkic States (OTS), and the Agency for the Development of Small and Medium Enterprises (KOBİA), and the joint organization of the the Association of Small and Medium Enterprises and Clubs (KOBSKA) (KOBSKA) and the Azerbaijan Franchise Association (AFA), brought together the leading businessmen, investors and statesmen of the Turkic world.
The first-ever assembly among Turkic-speaking nations, held on May 2-3, 2024, aimed to to explore existing markets and investment opportunities among these countries, facilitate the integration of brands into the international environment, develop inter-company commercial relations, support the attraction of foreign investors and companies to the country, and strengthen relations among Turkic-speaking countries.
Several panels were held at the forum, including discussions on “Economic cooperation between the countries of the Turkic world, its impact and contribution to the global economy”, “China or India Road? Importance of Tool Free Trade Zone”, “Turkish Woman; Development of Women Entrepreneurs”, “Branding's contribution to increasing economic cooperation between Turanian countries: Transferring the experience of the franchising model”.
It is worth noting that Elchin Mustafayev, Deputy Director of SME customer service department of Kapital Bank, also participated in the second panel discussion. He spoke about the bank's significant steps in the direction of entrepreneurship, its approach to business development, and how all initiatives contribute to improving customer-centric service. He also emphasized the importance of supporting entrepreneurship for the country's economic development.