Kapital Bank “TIME” jurnalında: Fərid Hüseynovun müsahibəsi jurnalın xüsusi buraxılışında yer alıb
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin Sədri, Baş İcraçı direktor Fərid Hüseynovun dünyanın ən nüfuzlu jurnallarından biri olan “TIME” jurnalının xüsusi buraxılışında müsahibəsi yayımlanıb.
Müsahibədə Hüseynov Kapital Bank-ın 150 illik zəngin tarixindən və bu illər ərzində ölkənin bankçılıq sektoruna gətirdiyi innovativ həllərdən bəhs edib. O, bankın rəqəmsal transformasiya prosesində süni intellektin tətbiqinə xüsusi diqqət yetirdiyini və bunun nəticəsində müştərilərə təqdim olunan rəqəmsal həllərin keyfiyyətinin əhəmiyyətli dərəcədə artdığını vurğulayıb. Bankın sədri, eləcə də Kapital Bank-ın yaşıl bankçılıq prinsiplərinə sadiq qalaraq ətraf mühitin mühafizəsinə töhfə verdiyini və müştəri məmnuniyyətini hər zaman ön planda tutduğunu bildirib.
Kapital Bank-ın qeyri-neft sektorunda ölkə iqtisadiyyatının inkişafına dəstək olan maliyyə institutlarından biri olduğunu qeyd edən Hüseynov, bu istiqamətdə bankın infrastruktur layihələrinə, təhsilin inkişafına yatırdığı investisiyalardan danışıb. “Yeni texnologiyanın gücündən tam istifadə etmək üçün güclü və istedadlı komandaya daim ehtiyac var və bu istedadların sizinlə qalmasını təmin etməlisiniz. Kapital Bank-ın Azərbaycanda beş milyondan çox müştərisi var. Bank olaraq bizi müştəri mərkəzli xidmətdə zirvələrə daşıyan əməkdaşlarımızın da daxili müştərilərimiz olduğunu və onların rifahına da önəm verməyin vacibliyini anlayırıq”. O, həm də 5000-dən çox əməkdaşı ilə Kapital Bank-ın ölkənin əmək bazarının inkişafına da əhəmiyyətli töhfəsini vurğulayıb.
Eyni zamanda gələcəyə baxışla bağlı danışan Hüseynov, Kapital Bank-ın daim inkişaf etməkdə olan texnologiyaları tətbiq etməklə müştərilərinə daha müasir və rahat bank xidmətləri təqdim etməyə davam edəcəyini bildirib. O, bankın həm yerli, həm də beynəlxalq bazarda mövqeyini daha da gücləndirəcəyinə və Azərbaycan iqtisadiyyatının inkişafında önəmli rol oynamağa davam edəcəyinə əminliyini ifadə edib.
Məqaləni oxumaq üçün: https://time.com/partnercontent/
Qeyd edək ki, 1923-cü ildən nəşr olunan “TIME” jurnalı dünyanın ən geniş oxucu kütləsinə malik həftəlik media orqanlarından biri hesab olunur. Jurnalın 2024-cü ilin son günlərində çıxan bu sayı daha bir əlamətdar hadisə ilə yadda qalıb. Belə ki, bu buraxılış tarixdə ilk dəfə olaraq Donald Trampın ikinci dəfə “İlin Adamı” seçilərək jurnalın üz qabığında yer alması ilə xüsusi əhəmiyyət kəsb edir.

Kapital Bank в журнале TIME: интервью Фарида Гусейнова опубликовано в специальном выпуске
Председатель Правления и главный исполнительный директор Kapital Bank, ведущего банка Азербайджана, Фарид Гусейнов дал интервью для специального выпуска одного из самых влиятельных журналов мира – TIME.
В интервью Гусейнов рассказал о богатой 150-летней истории Kapital Bank и инновационных решениях, которые банк внедрял в банковский сектор страны на протяжении этих лет. Он подчеркнул особое внимание, уделяемое банком применению искусственного интеллекта в процессе цифровой трансформации, и отметил, что это привело к значительному повышению качества цифровых решений, предлагаемых клиентам. Председатель правления также заявил, что Kapital Bank привержен принципам «зеленого» банкинга, вносит вклад в защиту окружающей среды и всегда ставит на первое место удовлетворенность клиентов.
Отметив, что Kapital Bank является одним из финансовых институтов, поддерживающих развитие ненефтяного сектора экономики страны, Гусейнов рассказал об инвестициях банка в инфраструктурные проекты и развитие образования. «Для того чтобы в полной мере использовать мощь новых технологий, всегда нужна сильная и талантливая команда, и вы должны обеспечить, чтобы эти таланты оставались с вами. У Kapital Bank более пяти миллионов клиентов в Азербайджане. Как банк, мы понимаем, что наши более 5000 сотрудников – это наши внутренние клиенты, и мы должны заботиться о благополучии наших сотрудников, которые выводят нас на вершину в сфере клиентоориентированного обслуживания». Он также подчеркнул значительный вклад Kapital Bank с его более чем 5000 сотрудниками в развитие рынка труда страны.
Говоря о перспективах на будущее, Гусейнов заявил, что Kapital Bank продолжит внедрять постоянно развивающиеся технологии, чтобы предоставлять своим клиентам более современные и удобные банковские услуги. Он выразил уверенность в том, что банк еще больше укрепит свои позиции как на местном, так и на международном рынке и продолжит играть важную роль в развитии экономики Азербайджана.
Читать статью: https://time.com/partnercontent/
Журнал TIME, издающийся с 1923 года, считается одним из самых читаемых еженедельных изданий в мире. Этот выпуск, вышедший в последние дни 2024 года, запомнился еще одним знаменательным событием: впервые в истории Дональд Трамп был второй раз выбран «Человеком года» и появился на обложке журнала.