Kapital Bank “TIME” jurnalında: Fərid Hüseynovun müsahibəsi jurnalın xüsusi buraxılışında yer alıb
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin Sədri, Baş İcraçı direktor Fərid Hüseynovun dünyanın ən nüfuzlu jurnallarından biri olan “TIME” jurnalının xüsusi buraxılışında müsahibəsi yayımlanıb.
Müsahibədə Hüseynov Kapital Bank-ın 150 illik zəngin tarixindən və bu illər ərzində ölkənin bankçılıq sektoruna gətirdiyi innovativ həllərdən bəhs edib. O, bankın rəqəmsal transformasiya prosesində süni intellektin tətbiqinə xüsusi diqqət yetirdiyini və bunun nəticəsində müştərilərə təqdim olunan rəqəmsal həllərin keyfiyyətinin əhəmiyyətli dərəcədə artdığını vurğulayıb. Bankın sədri, eləcə də Kapital Bank-ın yaşıl bankçılıq prinsiplərinə sadiq qalaraq ətraf mühitin mühafizəsinə töhfə verdiyini və müştəri məmnuniyyətini hər zaman ön planda tutduğunu bildirib.
Kapital Bank-ın qeyri-neft sektorunda ölkə iqtisadiyyatının inkişafına dəstək olan maliyyə institutlarından biri olduğunu qeyd edən Hüseynov, bu istiqamətdə bankın infrastruktur layihələrinə, təhsilin inkişafına yatırdığı investisiyalardan danışıb. “Yeni texnologiyanın gücündən tam istifadə etmək üçün güclü və istedadlı komandaya daim ehtiyac var və bu istedadların sizinlə qalmasını təmin etməlisiniz. Kapital Bank-ın Azərbaycanda beş milyondan çox müştərisi var. Bank olaraq bizi müştəri mərkəzli xidmətdə zirvələrə daşıyan əməkdaşlarımızın da daxili müştərilərimiz olduğunu və onların rifahına da önəm verməyin vacibliyini anlayırıq”. O, həm də 5000-dən çox əməkdaşı ilə Kapital Bank-ın ölkənin əmək bazarının inkişafına da əhəmiyyətli töhfəsini vurğulayıb.
Eyni zamanda gələcəyə baxışla bağlı danışan Hüseynov, Kapital Bank-ın daim inkişaf etməkdə olan texnologiyaları tətbiq etməklə müştərilərinə daha müasir və rahat bank xidmətləri təqdim etməyə davam edəcəyini bildirib. O, bankın həm yerli, həm də beynəlxalq bazarda mövqeyini daha da gücləndirəcəyinə və Azərbaycan iqtisadiyyatının inkişafında önəmli rol oynamağa davam edəcəyinə əminliyini ifadə edib.
Məqaləni oxumaq üçün: https://time.com/partnercontent/
Qeyd edək ki, 1923-cü ildən nəşr olunan “TIME” jurnalı dünyanın ən geniş oxucu kütləsinə malik həftəlik media orqanlarından biri hesab olunur. Jurnalın 2024-cü ilin son günlərində çıxan bu sayı daha bir əlamətdar hadisə ilə yadda qalıb. Belə ki, bu buraxılış tarixdə ilk dəfə olaraq Donald Trampın ikinci dəfə “İlin Adamı” seçilərək jurnalın üz qabığında yer alması ilə xüsusi əhəmiyyət kəsb edir.

Kapital Bank in TIME Magazine: Farid Huseynov’s interview published in a special edition
Farid Huseynov, Chairman of the Board and CEO of Kapital Bank, was featured in a special edition of TIME magazine, one of the most influential publications worldwide.
In the interview, Huseynov delved into Kapital Bank’s rich 150-year history and its innovative contributions to the country’s banking sector. He highlighted the bank’s focus on artificial intelligence (AI) in its digital transformation, emphasizing how this has significantly enhanced the quality of digital solutions offered to customers. Mr.Huseynov also underscored Kapital Bank’s commitment to green banking principles, its contribution to environmental protection, and its unwavering prioritization of customer satisfaction.
He noted Kapital Bank’s role as a major financial institution supporting the development of the non-oil sector in Azerbaijan’s economy and discussed the bank’s investments in infrastructure projects and education. “You need talent to harness the power of new technology to its full potential,” Huseynov says, “and you must make sure that your talent stays with you. Kapital Bank has over five million customers in Azerbaijan, however, as a bank, we recognize that our employees are also internal clients, and we must prioritize their well-being as well” He also highlighted Kapital Bank’s significant contribution to the development of the country’s labor market with its workforce of over 5,000 employees.
Looking ahead, Huseynov affirmed Kapital Bank’s commitment to continuously adopting evolving technologies to provide customers with modern and convenient banking services. He expressed confidence in the bank’s ability to further strengthen its position in both local and international markets, and to continue playing a vital role in the development of Azerbaijan’s economy.
Read the full article: https://time.com/partnercontent/
TIME magazine, published since 1923, is considered the world’s most widely read weekly news magazine. This edition, released in the final days of 2024, was marked by another significant event: the second-time selection of a certain political figure as “Person of the Year,” featuring them on the magazine cover – a historic occurrence.