Kapital Bank “SIBOS 2024” beynəlxalq sərgisində
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank 21-24 oktyabr 2024-cü il tarixlərində Çinin paytaxtı Pekində keçirilən “SIBOS 2024” beynəlxalq sərgisində ölkəmizi təmsil edir. Maliyyə dünyasının gələcəyini müzakirə etmək və yeniliklərə birgə addım atmaq məqsədilə dünyanın hər yerindən 10 000-ə yaxın iştirakçını, 125-dən çox beynəlxalq eksponenti bir araya gətirən sərgidə Kapital Bank öz stendi ilə iştirak edir.
Tədbirin ilk günü bankın İdarə Heyətinin sədri Fərid Hüseynovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Çin, İtaliya, Böyük Britaniya, İsveçrə, BƏƏ və İspaniya kimi ölkələrin aparıcı bank və maliyyə institutları ilə səmərəli görüşlər keçirib. Bu görüşlərdə maliyyə texnologiyaları, rəqəmsallaşma, maliyyə infrastrukturunun təkmilləşdirilməsi və beynəlxalq əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub. Növbəti günlərdə də bu görüşlərin davam etdirilməsi planlaşdırılır.
Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Fərid Hüseynov öz sosial şəbəkə hesablarında tədbir haqqında fikirlərini bölüşərək bildirib: “Sibos kimi mötəbər beynəlxalq tədbirdə iştirakımız qlobal maliyyə icması ilə əlaqələrin möhkəmləndirilməsi, yeni tərəfdaşlıqların qurulması, eləcə də bankımızın əldə etdiyi nailiyyətləri, rəqəmsal transformasiya istiqamətindəki strateji planlarını və maliyyə sektoruna təqdim etdiyi yenilikləri beynəlxalq arenada nümayiş etdirmək baxımından əhəmiyyətli addımdır.”
Qeyd edək ki, 1978-ci ildən hər il ənənəvi olaraq keçirilən beynəlxalq sərgi bu il 24 oktyabr 2024-cü il tarixinədək dünyanın maliyyə liderlərini bir araya gətirməyə davam edir.

Капитал Банк на международной выставке «СИБОС 2024»
Kapital Bank, первый банк страны, представляет нашу страну на международной выставке SIBOS 2024, проходящей в столице Китая Пекине 21-24 октября 2024 года. Kapital Bank участвует со своим стендом в выставке, объединяющей около 10 000 участников со всего мира и более 125 международных экспонентов, чтобы обсудить будущее финансового мира и сделать совместный шаг к инновациям.
В первый день мероприятия делегация во главе с председателем совета директоров банка Фаридом Гусейновым провела результативные встречи с ведущими банковскими и финансовыми институтами таких стран, как Китай, Италия, Великобритания, Швейцария, ОАЭ и Испания. На этих встречах обсуждались финансовые технологии, цифровизация, совершенствование финансовой инфраструктуры и перспективы международного сотрудничества. Планируется продолжить эти встречи и в последующие дни.
Председатель правления Kapital Bank Фарид Гусейнов поделился мыслями о мероприятии в своих аккаунтах в социальных сетях и отметил: "Наше участие в таком престижном международном мероприятии, как Sibos, является средством укрепления отношений с мировым финансовым сообществом, установления новых партнерских отношений, а также достижения нашего банка, стратегические планы в направлении цифровой трансформации, и это важный шаг с точки зрения демонстрации инноваций, представленных финансовому сектору на международной арене".
Международная выставка, традиционно проводимая ежегодно с 1978 года, продолжает собирать мировых финансовых лидеров до 24 октября 2024 года.