Kapital Bank “SIBOS 2024” beynəlxalq sərgisində
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank 21-24 oktyabr 2024-cü il tarixlərində Çinin paytaxtı Pekində keçirilən “SIBOS 2024” beynəlxalq sərgisində ölkəmizi təmsil edir. Maliyyə dünyasının gələcəyini müzakirə etmək və yeniliklərə birgə addım atmaq məqsədilə dünyanın hər yerindən 10 000-ə yaxın iştirakçını, 125-dən çox beynəlxalq eksponenti bir araya gətirən sərgidə Kapital Bank öz stendi ilə iştirak edir.
Tədbirin ilk günü bankın İdarə Heyətinin sədri Fərid Hüseynovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Çin, İtaliya, Böyük Britaniya, İsveçrə, BƏƏ və İspaniya kimi ölkələrin aparıcı bank və maliyyə institutları ilə səmərəli görüşlər keçirib. Bu görüşlərdə maliyyə texnologiyaları, rəqəmsallaşma, maliyyə infrastrukturunun təkmilləşdirilməsi və beynəlxalq əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub. Növbəti günlərdə də bu görüşlərin davam etdirilməsi planlaşdırılır.
Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Fərid Hüseynov öz sosial şəbəkə hesablarında tədbir haqqında fikirlərini bölüşərək bildirib: “Sibos kimi mötəbər beynəlxalq tədbirdə iştirakımız qlobal maliyyə icması ilə əlaqələrin möhkəmləndirilməsi, yeni tərəfdaşlıqların qurulması, eləcə də bankımızın əldə etdiyi nailiyyətləri, rəqəmsal transformasiya istiqamətindəki strateji planlarını və maliyyə sektoruna təqdim etdiyi yenilikləri beynəlxalq arenada nümayiş etdirmək baxımından əhəmiyyətli addımdır.”
Qeyd edək ki, 1978-ci ildən hər il ənənəvi olaraq keçirilən beynəlxalq sərgi bu il 24 oktyabr 2024-cü il tarixinədək dünyanın maliyyə liderlərini bir araya gətirməyə davam edir.

The country’s first bank, Kapital Bank, is participating in the “SIBOS 2024” international exhibition held in Beijing, China, from October 21-24, 2024, with its own dedicated booth, highlighting its presence on the global stage. Bringing together nearly 10,000 participants and over 125 international exhibitors from around the world, the event serves as a platform to discuss the future of finance and embrace new innovations.
On the first day of the event, a delegation led by Kapital Bank’s CEO, Farid Huseynov, held productive meetings with leading banks and financial institutions from countries such as China, Italy, the UK, Switzerland, the UAE, and Spain. Discussions focused on financial technologies, digitalization, enhancing financial infrastructure, and exploring new opportunities for international collaboration. These meetings are expected to continue over the following days.
Sharing his thoughts about the event on social media, Farid Huseynov said, “This prestigious event brings together influential leaders from the global financial sector, providing a key platform for fostering international partnerships and highlighting our bank’s achievements.”
Since its inception in 1978, Sibos has been a key platform for the global financial industry, facilitating discussions on the latest trends and fostering collaboration. This year’s event in Beijing is no exception, offering a dynamic space for industry leaders to engage, share insights, and explore new opportunities for shaping the future of finance. The exhibition will run until October 24, 2024.