Ölkənin maliyyə qurumları arasında ən böyük işəgötürən şirkəti olan Kapital Bank regionlarda yeni layihəyə start verdi. “Karyera Marafonu” adı altında keçirilən tədbir 24 iyun 2022-ci il tarixində ilk olaraq Gəncə şəhərində - Gəncə Dövlət Aqrar Universitetinin Mühəndislik korpusunda olan Tələbə parkında baş tutub.
Tədbir Gəncə şəhəri İcra hakimiyyəti, Gəncə-Daşkəsən regional Məşğulluq İdarəsi, Gəncə Dövlət Aqrar Universiteti, Gəncə Dövlət Universiteti, Gəncə Texnologiya Universiteti, Gənclərin İnkişafı və Karyera Mərkəzinin dəstəyi ilə keçirilib. Marafonun əsas məqsədi gənclərlə görüşmək, onların şəxsi inkişaflarına töhfə vermək və istedadlıları peşəkar karyera dünyasına cəlb etməkdir. Marafon çərçivəsində karyera sərgisi, kiçik müsahibələr, təlim və seminarlar, həmçinin müxtəlif workshop-lar keçirilib.
“Bildiyiniz kimi Kapital Bank mütəmadi olaraq ali məktəblərdə müxtəlif karyera günləri keçirir. Bu dəfə qərara gəldik ki, regionlarda da analoji tədbirlər təşkil edək və ölkənin iri şəhərlərində olan gənclərə karyera qurmaqda köməklik göstərək. Marafonumuza ilk olaraq Gəncədən başladıq. Lakin marafon Azərbaycanın digər regionlarında da davam etdirəcəyik. Əgər Siz də bizim marafona qoşulmaq istəyirsinizsə, Kapital Bank-ın sosial şəbəkələrdəki səhifələrini izləyin və tədbirin keçiriləcəyi şəhər və məkan barədə ilk olaraq xəbər tutun”, - deyə, Kapital Bank-ın İnsan Resurslarının İdarə Edilməsi departamentinin direktoru Fərqanə Məmmədova bildirib.
Qeyd edək ki, Kapital Bank əməkdaşları sırasına qoşulmaq istəyən istedadlı, özünə güvənən və öyrənib-inkişaf etmək istəyən namizədlər üçün hazırda aktiv vakansiyalar mövcuddur. Müraciət etmək istəyən şəxslər https://hr.kapitalbank.az portalına daxil olmaqla mövcud vakansiyalarla tanış ola bilərlər.

Kapital Bank launches a Career Marathon in the regions of Azerbaijan
One of the biggest employers in Azerbaijan, Kapital Bank, launched a new HR project that will cover the regions of the country. The project called Career Marathon started on June 24, 2022 in the student park of the engineering building of the Azerbaijan State Agricultural University, Ganja.
The event was held with the support of the Executive power of Ganja city, Ganja-Dashkasan Regional Employment Department, Azerbaijan State Agricultural University, Ganja State University, Azerbaijan Technological University, Youth Development and Career Center. The main goal of the marathon is to meet young people, contribute to their development and open pathways to careers for talents. Within the framework of the marathon, a job fair, small interviews, trainings, seminars and various master classes were organized.
“Kapital Bank regularly holds career fairs at the capital's universities. This time we decided to organize similar events in the regions and help young people from big cities of Azerbaijan to build a career. We started our career marathon in Ganja and will continue it in other regions. Those who want to join the marathon, follow the Kapital Bank’s social media pages and be the first to know about the city and the venue of the event,” said Fargana Mammadova, Head of Human Resources Management Department at Kapital Bank.
For talented, self-confident and willing to work and develop people, there are always current vacancies at Kapital Bank. To learn more about available positions and apply for a job at the bank, visit the portal https://hr.kapitalbank.az.