Kapital Bank-ın iştirakı ilə Naxçıvanda ilk “Karyera sərgisi” keçirildi
Naxçıvan Muxtar Respublikasında ilk dəfə Naxçıvan Muxtar Respublikasının Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Səlahiyyətli Nümayəndəliyi, Naxçıvan Muxtar Respublikası Nazirlər Kabineti və Naxçıvan Dövlət Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə muxtar respublikasının 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Karyera sərgisi” keçirilib.
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın da iştirak etdiyi tədbirdə 60-dan çox dövlət, özəl və qeyri-hökümət təşkilatları iştirak edib.
Sərgidə xüsusi stendi olan Kapital Bank əməkdaşları bankda işləmək istəyən namizədləri karyera imkanları və işə qəbul prosesi haqqında ətraflı məlumatlandırıblar. Namizədlər Kapital Bank-ın stendində öz CV-lərini təqdim etmək və vakansiyalar haqqında daha ətraflı məlumat almaq imkanına sahib olublar. Bankın nümayəndələri, gənclərə işə qəbul prosesində uğur qazanmaları üçün məsləhətlər verib və onların suallarını cavablandırıblar.
Kapital Bank-ın Korporativ satışlar departamentinin Naxçıvan zonası üzrə meneceri Murad Sevdimaliyev sərgidə bankın iştirakının əhəmiyyətini vurğulayıb. “Biz Kapital Bank olaraq, hər zaman gənclərin karyera inkişafına dəstək olmağa hazırıq. Naxçıvan Muxtar Respublikasının 100 illik yubileyi münasibətilə keçirilən bu karyera sərgisi gənclərin iş dünyası ilə tanış olması və peşəkar həyatlarına uğurlu başlanğıc etməsi üçün böyük bir fürsətdir”.
Kapital Bank bu tip əhəmiyyətli sərgilərdə iştirak etməklə regionun iqtisadi inkişafına və gənclərin peşəkar həyatlarına töhfə verməyə davam edəcək.

For the first time in the Nakhchivan Autonomous Republic, a “Career Fair” was held, dedicated to the 100th anniversary of the autonomous republic. The event was organized by the Special Representative Office of the President of the Republic of Azerbaijan in the Nakhchivan Autonomous Republic, the Cabinet of Ministers of the Nakhchivan Autonomous Republic and Nakhchivan State University.
More than 60 public, private, and non-governmental organizations participated in the event, including Kapital Bank, the country's leading bank. At the fair, Kapital Bank had a dedicated booth where its representatives provided detailed information to potential candidates about career opportunities and the recruitment process at the bank. Candidates had the opportunity to submit their CVs and learn more about available vacancies at Kapital Bank's booth. The bank's representatives also offered advice to young attendees on how to succeed in the recruitment process and answered their questions.
Murad Sevdimaliyev, the manager of Kapital Bank’s Corporate Sales Department for the Nakhchivan zone, emphasized the significance of the bank’s participation in the fair. “At Kapital Bank, we are always ready to support the career development of young people. This career fair, held in honor of the 100th anniversary of the Nakhchivan Autonomous Republic, provides a great opportunity for young people to familiarize themselves with the business world and embark on successful professional careers.”
By participating in such significant fairs, Kapital Bank continues to contribute to the economic development of the region and the professional lives of young generation.