Kapital Bank “Markswebb”in Azərbaycanın 2024-cü il üzrə mobil bankçılıq sıralamasında 1-ci yerdədir
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın Birbank mobil tətbiqi "Markswebb" konsaltinq və araşdırma şirkətinin “2024-cü il üzrə Azərbaycanın mobil bankçılıq sıralaması" siyahısında 1-ci yerə layiq görülüb.
Araşdırmanın nəticələrinə görə, Birbank mobil tətbiqi geniş funksionallıq, ödəniş xidmətləri və innovativ yanaşmalar kimi müxtəlif kateqoriyalarda ölkə üzrə ilk  sırada qərarlaşıb. Xüsusilə Kapital Bank-ın son iki ildə əhəmiyyətli dərəcədə inkişaf etdiyi və yalnız Azərbaycanın bank sektorunda deyil, həm də Özbəkistan və Qazaxıstandakı banklarla rəqabətdə öndə olduğu da araşdırmada öz əksini tapıb.
Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Fərid Hüseynov sosial media hesablarında mövzuya münasibətini bildirib: “Böyük qürur hissi ilə bu xəbəri sizinlə bölüşürəm. Bankımız “Markswebb” konsaltinq və araşdırma şirkətinin “Mobile Banking Rank Азербайджан 2024” siyahısında 1-ci yerə layiq görüldü. Bu nailiyyət bankımızın müasir rəqəmsal xidmətlərdə lider mövqeyini bir daha təsdiqləyir və müştərilərimizə ən yüksək, keyfiyyətli mobil bankçılıq təcrübəsini təqdim etdiyimizi göstərir”.
Xatırladaq ki, Rusiya və MDB ölkələrində fəaliyyət göstərən “Markswebb” konsaltinq və araşdırma şirkəti maliyyə və bank sektorlarında məhsulların, eləcə də xidmətlərin istifadəçi təcrübəsini və effektivliyini analiz edir. Şirkət, maliyyə sektorunda, xüsusilə bankçılıq sahəsində rəqəmsal xidmətlərin inkişafını və optimallaşdırılmasını təmin etmək üçün dərin araşdırmalar aparır, qiymətləndirmələr həyata keçirir və strateji təkliflər verir.

Kapital Bank занимает первое место в рейтинге мобильного банкинга Азербайджана по версии Markswebb за 2024 год
Мобильное приложение Birbank первого банка страны Kapital Bank заняло 1 место в списке «Рейтинга мобильного банкинга Азербайджана за 2024 год» консалтинговой и исследовательской компании Markswebb.
Согласно результатам исследования, мобильное приложение Birbank занимает первое место по стране в различных категориях, таких как широкий спектр функций, платежные услуги и инновационные подходы. В частности, исследование показало, что Kapital Bank значительно вырос за последние два года и лидирует не только в банковском секторе Азербайджана, но и в конкуренции с банками Узбекистана и Казахстана.
Председатель правления Kapital Bank Фарид Гусейнов прокомментировал эту тему в своих аккаунтах в социальных сетях: «C большой гордостью делюсь с вами этой новостью. Наш банк занял 1 место в списке “Mobile Banking Rank Азербайджан 2024” консалтинговой и исследовательской компании Markswebb. Это достижение еще раз подтверждает лидирующие позиции нашего банка в современных цифровых услугах и показывает, что мы предоставляем нашим клиентам самый высокий и качественный опыт мобильного банкинга».
Напомним, что консалтингово-исследовательская компания Markswebb, работающая в России и странах СНГ, анализирует пользовательский опыт и эффективность продуктов и услуг в финансовом и банковском секторах. Компания занимается углубленными исследованиями, проводит оценки и вырабатывает стратегические предложения для развития и оптимизации цифровых услуг в финансовом секторе, особенно в банковской сфере.