Kapital Bank “Markswebb”in Azərbaycanın 2024-cü il üzrə mobil bankçılıq sıralamasında 1-ci yerdədir
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın Birbank mobil tətbiqi "Markswebb" konsaltinq və araşdırma şirkətinin “2024-cü il üzrə Azərbaycanın mobil bankçılıq sıralaması" siyahısında 1-ci yerə layiq görülüb.
Araşdırmanın nəticələrinə görə, Birbank mobil tətbiqi geniş funksionallıq, ödəniş xidmətləri və innovativ yanaşmalar kimi müxtəlif kateqoriyalarda ölkə üzrə ilk  sırada qərarlaşıb. Xüsusilə Kapital Bank-ın son iki ildə əhəmiyyətli dərəcədə inkişaf etdiyi və yalnız Azərbaycanın bank sektorunda deyil, həm də Özbəkistan və Qazaxıstandakı banklarla rəqabətdə öndə olduğu da araşdırmada öz əksini tapıb.
Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Fərid Hüseynov sosial media hesablarında mövzuya münasibətini bildirib: “Böyük qürur hissi ilə bu xəbəri sizinlə bölüşürəm. Bankımız “Markswebb” konsaltinq və araşdırma şirkətinin “Mobile Banking Rank Азербайджан 2024” siyahısında 1-ci yerə layiq görüldü. Bu nailiyyət bankımızın müasir rəqəmsal xidmətlərdə lider mövqeyini bir daha təsdiqləyir və müştərilərimizə ən yüksək, keyfiyyətli mobil bankçılıq təcrübəsini təqdim etdiyimizi göstərir”.
Xatırladaq ki, Rusiya və MDB ölkələrində fəaliyyət göstərən “Markswebb” konsaltinq və araşdırma şirkəti maliyyə və bank sektorlarında məhsulların, eləcə də xidmətlərin istifadəçi təcrübəsini və effektivliyini analiz edir. Şirkət, maliyyə sektorunda, xüsusilə bankçılıq sahəsində rəqəmsal xidmətlərin inkişafını və optimallaşdırılmasını təmin etmək üçün dərin araşdırmalar aparır, qiymətləndirmələr həyata keçirir və strateji təkliflər verir.

Kapital Bank takes first place in “Mobile Banking Ranks Azerbaijan 2024” list of “Markswebb”
The country’s first bank, Kapital Bank's Birbank mobile app has been ranked first in Azerbaijan's 2024 Mobile Banking Rankings by the consulting and research company "Markswebb".
According to the research results, Birbank's mobile application has been recognized for its extensive functionality, payment services, and innovative approaches, placing it first nationwide in various categories. Particularly noted was Kapital Bank's significant advancements over the past two years, not only leading in Azerbaijan's banking sector but also competing favorably with banks in Uzbekistan and Kazakhstan.
Farid Huseynov, Chairman of Kapital Bank's Management Board, Chief Executive Officer, shared the news on his social media account: "Proudly, I share this news with you. Our bank has been ranked 1st in “Mobile Banking Rank Azerbaijan 2024” by “Markswebb” consulting and research firm. This achievement reaffirms our bank's leadership position in modern digital services and demonstrates that we provide our customers with the highest quality mobile banking experience."
It's worth noting that “Markswebb”, a consulting and research firm operating in Russia and CIS countries, analyzes user experience and efficiency of products and services in the financial and banking sectors. The firm conducts in-depth research, evaluations, and offers strategic recommendations to ensure the development and optimization of digital services, particularly in the banking industry.