Kapital Bank-da “Tech Guild Kick-Off”: Texniki təcrübələrin paylaşılması üçün yeni platformanın açılışı baş tutdu
2024-12-13
Kapital Bank-ın “Agile” və Texniki ofisinin birgə təşkilatçılığı ilə “Tech Guild Kick-Off” tədbiri baş tutdu. Tədbir texniki və biznes sahələrində çalışan əməkdaşların bilik və təcrübə mübadiləsinə, həmçinin texnologiya sahəsində yeni yanaşmaların tətbiqinə həsr edildi.
Tədbirin açılışında “Agile” Ekspert Mərkəzinin lideri Şahnaz Nuri gildiyaların “Agile” transformasiyaya yeni nəfəs gətirdiyini və bir çox istiqamətin inkişafında yeni bir cığır açdığını vurğuladı. O, gildiyaların əməkdaşların yalnız öz fəaliyyət sahələrində deyil, digər istiqamətlərdə də bilik və bacarıqlarını artırmaq üçün əhəmiyyətli bir vasitə olduğunu, eləcə də bunun biznesə həm sürət, həm də keyfiyyət qatacağına inandığını qeyd edib. İnformasiya texnologiyaları idarəsinin Baş direktoru Mixail Qromov isə gələcək perspektivlər və innovativ həllərin biznesə qatdığı töhfələr haqqında danışıb. Tədbirdə Kapital Bank-ın biznes və texniki liderlərinin iştirakı ilə təşkil edilən panel xüsusilə seçilib. Paneldə texniki mükəmməllik və biznesdə sürətin balansı, prioritetlərin idarə olunması, çevik rollardan gözləntilər kimi mövzular müzakirə edilib, iştirakçıların sualları cavablandırılıb.
Tədbir çərçivəsində “DevOps”, “Arxitektura və Development”, “QA və Analitika”, eləcə də “İnformasiya təhlükəsizliyi” kimi dörd əsas istiqamət üzrə 16 sessiya keçirilib. 400-dən çox əməkdaşın iştirak etdiyi bu sessiyalarda Kapital Bank-la yanaşı, “Umico” və “Pasha Pay” şirkətlərini təmsil edən spikerlər də çıxış edib.

В Kapital Bank состоялся «Tech Guild Kick-Off»: открытие новой платформы для обмена техническим опытом
В Kapital Bank при совместной организации Agile и Технического офиса состоялось мероприятие «Tech Guild Kick-Off». Мероприятие было посвящено обмену знаниями и опытом между сотрудниками технической и бизнес-сфер, а также внедрению новых подходов в области технологий.
В своем вступительном слове руководитель Центра экспертизы Agile Шахназ Нури подчеркнула, что гильдии привносят новый импульс в Agile трансформацию и открывают новые пути развития во многих направлениях. Она отметила, что гильдии являются важным инструментом для повышения знаний и навыков сотрудников не только в своих областях деятельности, но и в других направлениях, а также выразила уверенность в том, что это добавит бизнесу как скорости, так и качества. Генеральный директор Департамента Информационных Технологий Михаил Громов рассказал о будущих перспективах и вкладе инновационных решений в бизнес.
Особое внимание на мероприятии было уделено панели с участием бизнес и технических лидеров Kapital Bank. На панели обсуждались такие темы, как баланс технического совершенства и скорости в бизнесе, управление приоритетами, ожидания от Agile ролей, а также были даны ответы на вопросы участников.
В рамках мероприятия было проведено 16 сессий по четырем основным направлениям: «DevOps», «Архитектура и Разработка», «QA и Аналитика», а также «Информационная безопасность». В этих сессиях, в которых приняли участие более 400 сотрудников, выступили спикеры, представляющие не только Kapital Bank, но и компании Umico и Pasha Pay.