Kapital Bank-ın dəstəyi ilə “Heydər Əliyev və Azərbaycan sahibkarlığı” mövzusunda sərgi keçirilir
Ölkə bankları arasında hər zaman sahibkarlara dəstək göstərən, onlara sərfəli şərtlər əsasında müxtəlif kreditlər, kampaniyalar və güzəştlər təqdim edən Kapital Bank sahibkarlığın inkişafı istiqamətində daha bir tədbirin keçirilməsinə dəstək göstərib. 8-10 iyun 2023-cü il tarixlərində Baku Crystal Hall-da İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və Marsol Group-un birgə təşkilatçılığı və Kapital Bank-ın rəsmi tərəfdaşlığı ilə “Heydər Əliyev və Azərbaycan sahibkarlığı” mövzusunda yerli şirkətlərin sərgisi keçirilir.
Sərginin açılış mərasimində İqtisadiyyat nazirinin müavini Sahib Məmmədov, Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin sədri Qoşqar Təhməzli, KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov, Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvü, Baş Korporativ satış inzibatçısı Fərid Hidayətzadə və digər rəsmi qonaqlar iştirak ediblər.
“Kapital Bank hər zaman sahibkarlığın inkişaf etdirilməsini, müxtəlif sahələr üzrə dəstək tədbirlərinin və kampaniyaların keçirilməsini prioritet sahələrdən hesab edib. İl ərzində bankın dəstəyi ilə müxtəlif görüşlər, tədbirlər, konfranslar və digər əhəmiyyətli tədbirlər keçirilir. Yerli şirkətlərin iştirak etdiyi bu tədbir də ölkədə sahibkarlığını, biznes mühitinin inkişafına öz töhfəsini verəcək. Kapital Bank olaraq gələcək illərdə də bu sahəyə diqqət yönəltməyi planlaşdırırıq”, - deyə, Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvü, Baş Korporativ satış inzibatçısı Fərid Hidayətzadə bildirib.
Qeyd edək ki, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunan sərginin məqsədi Ulu Öndərin ölkəmizdə sahibkarlıq ənənələrinin bərpasında və inkişafındakı xidmətlərini bir daha xatırlatmaq, eləcə də Azərbaycan şirkətlərinin daha geniş tanıdılması, bazarlara çıxış imkanlarının genişləndirilməsi, iş adamları arasında biznes tərəfdaşlığının inkişaf etdirilməsi və yeni əməkdaşlıqların qurulmasıdır. Sərgidə sənaye, kənd təsərrüfatı, qida, İKT, təhsil, inşaat, logistika, tekstil və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən 150-dən çox yerli şirkətin məhsul və xidmətləri nümayiş olunur.

При поддержке Kapital Bank проходит выставка «Гейдар Алиев и азербайджанское предпринимательство»
Kapital Bank оказывает активную поддержку бизнесу, предоставляя предпринимателям и компаниям выгодные продукты, различные кампании и льготы. В этот раз банк содействовал проведению значимого мероприятия по развитию предпринимательства в стране. 8-10 июня 2023 года в Baku Crystal Hall при поддержке Министерства экономики, совместной организации Агентства развития малого и среднего бизнеса (KOBIA) и Marsol Group и официальном партнерстве Kapital Bank будет проходить выставка продукции местных компаний на тему «Гейдар Алиев и азербайджанское предпринимательство».
В церемонии открытия выставки приняли участие заместитель министра экономики Сахиб Мамедов, председатель Агентства по безопасности пищевых продуктов Азербайджана Гошгар Тахмезли, председатель правления KOBIA Орхан Мамедов, член правления, главный директор по корпоративным продажам Kapital Bank Фарид Хидаятзаде и другие официальные гости.
«Развитие предпринимательства, проведение мероприятий поддержки и кампаний по различным направлениям всегда считалось приоритетом для Kapital Bank. В течение года при поддержке банка проводятся различные встречи, конференции и другие значимые мероприятия. Это мероприятие с участием местных компаний также внесет свой вклад в развитие предпринимательства и бизнес-среды в стране. В будущем мы также планируем уделять особое внимание этой сфере», — отметил член правления, главный директор по корпоративным продажам Kapital Bank Фарид Хидаятзаде.
Цель выставки, посвященной 100-летнему юбилею общенационального лидера Гейдара Алиева, еще раз напомнить о заслугах великого лидера в восстановлении и развитии предпринимательских традиций в нашей стране, а также содействовать более широкой популяризации азербайджанских компаний, расширению их доступа к рынкам, развитию делового партнерства между бизнесменами и налаживанию нового сотрудничества. На выставке представлены товары и услуги более 150 местных компаний, работающих в сферах сельского хозяйства, продовольствия, ИКТ, образования, строительства, логистики, текстильной промышленности и др.