Kapital Bank-ın dəstəyi ilə “Heydər Əliyev və Azərbaycan sahibkarlığı” mövzusunda sərgi keçirilir
Ölkə bankları arasında hər zaman sahibkarlara dəstək göstərən, onlara sərfəli şərtlər əsasında müxtəlif kreditlər, kampaniyalar və güzəştlər təqdim edən Kapital Bank sahibkarlığın inkişafı istiqamətində daha bir tədbirin keçirilməsinə dəstək göstərib. 8-10 iyun 2023-cü il tarixlərində Baku Crystal Hall-da İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və Marsol Group-un birgə təşkilatçılığı və Kapital Bank-ın rəsmi tərəfdaşlığı ilə “Heydər Əliyev və Azərbaycan sahibkarlığı” mövzusunda yerli şirkətlərin sərgisi keçirilir.
Sərginin açılış mərasimində İqtisadiyyat nazirinin müavini Sahib Məmmədov, Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin sədri Qoşqar Təhməzli, KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov, Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvü, Baş Korporativ satış inzibatçısı Fərid Hidayətzadə və digər rəsmi qonaqlar iştirak ediblər.
“Kapital Bank hər zaman sahibkarlığın inkişaf etdirilməsini, müxtəlif sahələr üzrə dəstək tədbirlərinin və kampaniyaların keçirilməsini prioritet sahələrdən hesab edib. İl ərzində bankın dəstəyi ilə müxtəlif görüşlər, tədbirlər, konfranslar və digər əhəmiyyətli tədbirlər keçirilir. Yerli şirkətlərin iştirak etdiyi bu tədbir də ölkədə sahibkarlığını, biznes mühitinin inkişafına öz töhfəsini verəcək. Kapital Bank olaraq gələcək illərdə də bu sahəyə diqqət yönəltməyi planlaşdırırıq”, - deyə, Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvü, Baş Korporativ satış inzibatçısı Fərid Hidayətzadə bildirib.
Qeyd edək ki, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunan sərginin məqsədi Ulu Öndərin ölkəmizdə sahibkarlıq ənənələrinin bərpasında və inkişafındakı xidmətlərini bir daha xatırlatmaq, eləcə də Azərbaycan şirkətlərinin daha geniş tanıdılması, bazarlara çıxış imkanlarının genişləndirilməsi, iş adamları arasında biznes tərəfdaşlığının inkişaf etdirilməsi və yeni əməkdaşlıqların qurulmasıdır. Sərgidə sənaye, kənd təsərrüfatı, qida, İKT, təhsil, inşaat, logistika, tekstil və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən 150-dən çox yerli şirkətin məhsul və xidmətləri nümayiş olunur.

“Heydar Aliyev and Azerbaijani Entrepreneurship” exhibition is being held with the support of Kapital Bank
2023-06-09
Kapital Bank actively supports businesses by providing entrepreneurs and companies with profitable products, various campaigns and benefits. The bank contributed to a major event for the development of entrepreneurship in the country this time. On June 8-10, 2023, an exhibition of products of local companies on the theme “Heydar Aliyev and Azerbaijani Entrepreneurship” is being held at Baku Crystal Hall with the support of the Ministry of Economy, the joint organization of the Small and Medium Business Development Agency (KOBIA) and Marsol Group and the official partnership of Kapital Bank.
The opening ceremony of the exhibition was attended by Deputy Minister of Economy Sahib Mammadov, Chairman of the Food Safety Agency of Azerbaijan Goshgar Tahmezli, Chairman of the Management Board of KOBIA Orkhan Mammadov, Board member, Chief Corporate Sales Officer of Kapital Bank Farid Hidayatzade and other official guests.
“The development of entrepreneurship, holding support events and campaigns in various areas has always been considered a priority for Kapital Bank. During the year, various meetings, conferences and other significant events are held with the support of the bank. This event with the participation of local companies will also contribute to the development of entrepreneurship and the business environment in the country. In the future, we also plan to pay special attention to this area”, — said Farid Hidayatzade, Board member, Chief Corporate Sales Officer at Kapital Bank.
It should be noted that the purpose of the exhibition dedicated to the 100th anniversary of the national leader Heydar Aliyev is to remind once again of the services of the great leader in the restoration and development of entrepreneurial traditions in our country, as well as to promote the Azerbaijani companies more widely, to expand access to markets, develop business partnerships between businessmen and to build new partnerships. Products and services of more than 150 local companies operating in industry, agriculture, food, ICT, education, construction, logistics, textile and other fields are demonstrated at the exhibition.