Kapital Bank-ın dəstəyi ilə “GreenTech” startap və yaşıl texnologiyalar” müsabiqəsi keçirilib
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın dəstəyi ilə Azərbaycan Texnologiya Universitetində “GreenTech” startap və yaşıl texnologiyalar” müsabiqəsi keçirilib. Tədbir Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamı ilə elan edilmiş “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində baş tutub.
200 dən çox tələbənin qatıldığı müsabiqədə 17 universiteti təmsil edən 60-dan çox komanda 5 kateqoriya üzrə mübarizə aparıb. “Robototexnika”, “Mexatronika”, “Enerji sistemləri mühəndisliyi”, “İnsanlıq naminə texnologiyalar”, “Davamlılıq üçün süni intellekt” olmaqla, hər kateqoriya üzrə 3 qalib komanda müəyyənləşib. Münsiflər heyətinin dəyərləndirməsindən sonra yarışın qalibləri Kapital Bank və digər dəstəkçilər tərəfindən fəxri fərman və hədiyyələrlə təltif olunublar.
Tədbirdə dövlət rəsmiləri, ali təhsil müəssisələrinin rektorları və özəl sektorun nümayəndələri iştirak ediblər.

GreenTech startup and sustainable technologies competition held with Kapital Bank's support
With the support of the country's first bank, Kapital Bank, the “GreenTech Startup and Sustainable Technologies” competition was held at the Azerbaijan Technological University (ATU). The competition took place within the framework of the “Green World Solidarity Year” in Azerbaijan declared by the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev.
More than 200 participants representing 17 universities formed over 60 teams competing across five categories: “robotics”, “mechatronics”, “energy systems engineering”, “technologies for humanity”, and “artificial intelligence for sustainability”. Each category had three places determined after evaluation by the judging panel. The winning teams of the competition were honored with honor certificates and gifts from Kapital Bank and other supporters.
Government officials, rectors of higher education institutions, and representatives of the private sector also participated in the event.