Kapital Bank-ın dəstəyi ilə “GreenTech” startap və yaşıl texnologiyalar” müsabiqəsi keçirilib
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın dəstəyi ilə Azərbaycan Texnologiya Universitetində “GreenTech” startap və yaşıl texnologiyalar” müsabiqəsi keçirilib. Tədbir Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamı ilə elan edilmiş “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində baş tutub.
200 dən çox tələbənin qatıldığı müsabiqədə 17 universiteti təmsil edən 60-dan çox komanda 5 kateqoriya üzrə mübarizə aparıb. “Robototexnika”, “Mexatronika”, “Enerji sistemləri mühəndisliyi”, “İnsanlıq naminə texnologiyalar”, “Davamlılıq üçün süni intellekt” olmaqla, hər kateqoriya üzrə 3 qalib komanda müəyyənləşib. Münsiflər heyətinin dəyərləndirməsindən sonra yarışın qalibləri Kapital Bank və digər dəstəkçilər tərəfindən fəxri fərman və hədiyyələrlə təltif olunublar.
Tədbirdə dövlət rəsmiləri, ali təhsil müəssisələrinin rektorları və özəl sektorun nümayəndələri iştirak ediblər.

При поддержке Kapital Bank состоялся конкурс "GreenTech: стартапы и зеленые технологии"
При поддержке первого банка страны Kapital Bank в Азербайджанском технологическом университете прошел конкурс "GreenTech: стартапы и зеленые технологии". Мероприятие состоялось в рамках "Года солидарности во имя зеленого мира", объявленного соответствующим Указом Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева.
В соревнованиях, в которым присоединились более 200 студентов, приняли участие более 60 команд, представляющих 17 университетов, в 5 категориях. В номинациях "Робототехника", "Мехатроника", "Энергетические системы", "Технологии для человечества", "Искусственный интеллект для устойчивого развития", были определены по 3 места. По оценке жюри, команды-победители конкурса были награждены сертификатами и подарками от Kapital Bank и других сторонников.
В мероприятии приняли участие государственные чиновники, ректоры вузов и представители частного сектора.