Kapital Bank şəhid əməkdaşının adını daşıyan filialının açılışını etdi
Kapital Bank müştərilərə göstərdiyi xidmət şəbəkəsini genişləndirərək daha bir yeni filialının açılışını həyata keçirdi. Filial, 44 günlük Vətən Müharibəsində şəhidlik zirvəsinə ucalan, Kapital Bank-ın əməkdaşı olan Fərhad Fərhadlının adını daşıyır. Yeni filial Fərhadın boya-başa çatdığı Sumqayıt şəhərində açıldı. Sumqayıt şəhəri, 3-cü mikrorayon, Sülh küçəsi 33D ünvanında fəaliyyət göstərən filial müştərilərə ənənəvi bank xidmətləri göstərmək üçün bütün zəruri imkanlara və şəraitə malikdir.
Açılış mərasimində Fərhad Fərhadlının ailə üzvləri, valideynləri, bizə əmanət qoyduğu qızı İnci, həmçinin Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Rövşən Allahverdiyev, Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının və Sumqayıt şəhər İcra Hakimiyyətinin rəhbər şəxsləri iştirak edirdi. Tədbir zamanı çıxış edən qonaqlar Fərhadın həyatı, ailəsi, təhsili, karyerası, şəxsi keyfiyyətləri barədə olan xatirələri ilə bölüşdülər. Filialın daxilində tərtib edilmiş xüsusi guşəyə Kapital Bank adından əklil qoyuldu.
Qeyd edək ki, Fərhad Fərhadlı 8 dekabr 1993-cü ildə Sumqayıt şəhərində anadan olub. 2011-ci ildə Sumqayıtdakı 12 saylı orta məktəbi bitirib, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin Menecment ixtisasına qəbul olub. 2016-cı ildə hərbi xidmətə yollanıb. Aprel döyüşlərində də iştirak edib. 2017-2018-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Biznesin İdarə olunması ixtisası üzrə magistr təhsili alıb.
44 günlük Vətən Müharibəsi zamanı Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün təmin edilməsi uğrunda döyüş əməliyyatlarına qatılan və qarşısına qoyulan vəzifə və tapşırıqları yerinə yetirən zaman, 20 oktyabr 2020-ci il tarixində düşmən üzərinə hücuma keçərkən 3 yaralını xilas edib, 4-cü yaralını çıxararkən şəhidlik zirvəsinə ucalıb. Azərbaycan Respublikası Prezidenti, cənab Ali Baş Komandan İlham Əliyevin imzaladığı müvafiq sərəncamlara əsasən Fərhad Fərhadlı ölümündən sonra “Vətən uğrunda”, “Füzulinin azad olunmasına görə” və “Xocavəndin azad olunmasına görə” medalları ilə təltif edilib.

Kapital Bank today announced the opening of a new branch, which will bear the name of Farhad Farhadli, an employee of Kapital Bank who died heroically in the 44-day Patriotic War. The new office is located on 33D Sulkh Street (3rd microraion) in Sumgayit, the city where Farhad was born and grew up. The new branch has all the necessary facilities and conditions to provide customers with high-end banking services.
The opening ceremony was attended by Farhad's family members, his parents and daughter Inji. The event was also attended by the CEO of Kapital Bank Mr. Rovshan Allahverdiyev, senior officials of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan and the Executive Power of Sumgayit. The guests who spoke at the opening of the branch shared their memories of life, family, education, career and personal qualities of Farhad. A wreath was laid on behalf of Kapital Bank in a special memorial corner inside the branch.
Farhad Farhadly was born on December 8, 1993 in Sumgayit. In 2011, he graduated from the secondary school № 12 of Sumgayit and was admitted to the Azerbaijan State University of Oil and Industry with a degree in Management. In 2016, he joined the military service. He also participated in the April battles. In 2017-2018, he took a master's degree in Business Administration at the Azerbaijan State University of Economics.
During the 44-day Patriotic War, Farhad participated in the military operations to restore the territorial integrity of Azerbaijan and, on October 20, 2020, carrying out the combat mission during the counterattack on the enemy, he saved three wounded comrades and died a hero’s death, helping the fourth. According to the relevant decrees signed by the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, Farhad Farhadli was posthumously awarded the medals “For the Motherland”, “For the Liberation of Fuzuli” and “For the Liberation of Khojavend”.
Kapital Bank, the country's first bank, is part of PASHA Holding. Kapital Bank has the largest service network in Azerbaijan with 113 branches and 24 departments all over the country. For more detailed information about the Bank’s products and services, please refer to https://kapitalbank.az website, 196 Call Centre or the Bank’s various social network pages. To apply for a consumer loan visit https://kbl.az/krdt, for a Birbank installment card visit https://kbl.az/tkstcrd.