Dünyanın nüfuzlu “Global Finance” jurnalı “Fevral 2024-Ticarət Maliyyəçisi Xüsusi Buraxılışı”nda dərc olunacaq eksklüziv sorğuya əsasən 11 qlobal, 8 regional kateqoriyada, 100-dən çox ölkə və ABŞ-ın 8 regionu üzrə “Ən Yaxşı Ticarət Maliyyəsi Təminatçısı” (“Best Trade Finance Providers”) mükafatının qaliblərini təyin edib. Mükafatçıların sırasında ölkənin birinci bankı Kapital Bank da yer alıb. Qaliblər BAFT Assosiasiyası tərəfindən Frankfurt şəhərində keçirilən tədbirdə elan edilib.
Jurnalın redaktorlar şurası ilin qaliblərini banklar və digər provayderlərin təqdimatlarına, eləcə də sənaye analitikləri və texnologiya ekspertlərinin rəylərinə əsasən seçib. Qaliblərin qiymətləndirilməsi əməliyyatların həcmi, qlobal əhatə dairəsi, müştəri xidməti, rəqabət qabiliyyəti və innovativ texnologiyaların tətbiqi kimi meyarlara əsasən həyata keçirilib.
Qeyd edək ki, “Global Finance” jurnalı 2018-ci ildə Kapital Bank-ı Azərbaycanda “Ən Güvənli Bank” (“Safest Bank”) adına layiq görüb. 2019-cu ildə də bank “Ən Yaxşı Ticarət Maliyyəsi Təminatçısı” (“Best Trade Finance Providers”) mükafatını alıb.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 117 filialı və 49 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün — https://kbl.az/prgtk , Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/prcrc .

Kapital Bank is awarded by Global Finance
Global Finance has named the winners of the " The World’s Best Trade Finance Providers" awards in its special February 2024 issue based on an exclusive survey. The awards cover 11 global and 8 regional categories, spanning over 100 countries and 8 regions of the USA. Kapital Bank, the country's first bank is also awarded in the same nomination. The honorees were revealed at an awards event held in Frankfurt by the BAFT Association.
The editorial review board of the journal selected the winners based on presentations from banks and other providers, as well as input from industry analysts and technology experts. Criteria for choosing the winners was conducted to transaction volume, scope of global coverage, customer service, competitive capabilities, and the implementation of innovative technologies.
It's worth noting that in 2018, the "Global Finance" journal recognized Kapital Bank as the "Safest Bank" in Azerbaijan, and in 2019, the bank nominated the "Best Trade Finance Providers" award.
Kapital Bank, the country's first bank, is part of PASHA Holding. Kapital Bank has the largest service network in Azerbaijan with 117 branches and 49 departments all over the country. For more detailed information about the bank’s products and services, please refer to https://kapitalbank.az website, 196 Call Centre or the bank’s various social network pages. To apply for a consumer loan visit https://kbl.az/prgtk , for a Birbank installment card visit https://kbl.az/prcrc