Kapital Bank KOBİA tərəfindən mükafata layiq görüldü
28 dekabr 2022-ci tarixində İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı və Kapital Bank-ın sponsorluğu ilə sahibkarlar üçün tədbir keçirildi. Bir sıra dövlət rəsmilərinin iştirak etdiyi tədbirdə KOBİA-nın fəaliyyətə başlamasının 5 illiyi münasibətilə kiçik və orta biznes üçün “Dayaq” mükafatının təqdimat mərasimi baş tutdu.
“KOB-ları dəstəkləyən bank” nominasiyası üzrə “Dayaq” mükafatı Kapital Bank-a verildi. Mükafat Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının sədri Taleh Kazımov tərəfindən Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Rövşən Allahverdiyeva təqdim edildi.
Qeyd edək ki, “Dayaq” mükafatı sahibkarlara bu il ilk dəfə təqdim olunub. Mükafatın təsis olunmasında məqsəd il ərzində fəaliyyəti ilə seçilən, biznes sahəsində innovativ və müasir yanaşmalar tətbiq edən, ixracyönümlü məhsul və xidmətlər istehsal edən şirkətləri mükafatlandırmaqla onları stimullaşdırmaqdır.

Kapital Bank received an award from KOBİA
On December 28, 2022, Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) organized an event for entrepreneurs with the support of the Ministry of Economy and sponsorship of Kapital Bank. The event, attended by a number of government officials, hosted the Dayaq SME Award Ceremony, dedicated to the 5th anniversary of KOBİA.
The Dayaq award in the nomination “Bank that supports small and medium businesses” was bestowed upon Kapital Bank. The award was presented by the Chairman of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan Mr. Taleh Kazimov to the Chairman of the Executive Board, Chief Executive Officer of Kapital Bank Mr. Rovshan Allahverdiyev.
It should be noted that the Dayaq award is presented to entrepreneurs for the first time this year. The purpose of the award is to encourage and stimulate companies that distinguished themselves during the year by their activities, the use of innovative and modern approaches in business, the production of export-oriented services and products.