Kapital Bank KOBİA tərəfindən mükafata layiq görüldü
28 dekabr 2022-ci tarixində İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı və Kapital Bank-ın sponsorluğu ilə sahibkarlar üçün tədbir keçirildi. Bir sıra dövlət rəsmilərinin iştirak etdiyi tədbirdə KOBİA-nın fəaliyyətə başlamasının 5 illiyi münasibətilə kiçik və orta biznes üçün “Dayaq” mükafatının təqdimat mərasimi baş tutdu.
“KOB-ları dəstəkləyən bank” nominasiyası üzrə “Dayaq” mükafatı Kapital Bank-a verildi. Mükafat Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının sədri Taleh Kazımov tərəfindən Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Rövşən Allahverdiyeva təqdim edildi.
Qeyd edək ki, “Dayaq” mükafatı sahibkarlara bu il ilk dəfə təqdim olunub. Mükafatın təsis olunmasında məqsəd il ərzində fəaliyyəti ilə seçilən, biznes sahəsində innovativ və müasir yanaşmalar tətbiq edən, ixracyönümlü məhsul və xidmətlər istehsal edən şirkətləri mükafatlandırmaqla onları stimullaşdırmaqdır.

Kapital Bank удостоился премии от KOBİA!
28 декабря 2022 года, при поддержке Министерства экономики и спонсорстве Kapital Bank, прошло мероприятие для предпринимателей, организованное Агентством по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA). На мероприятии, в котором приняли участие ряд государственных должностных лиц, состоялась церемония вручения премии для малого и среднего бизнеса «Dayaq», посвященная 5-летию деятельности KOBİA.
Премия «Dayaq» в номинации «Банк, поддерживающий малый и средний бизнесы» была вручена Kapital Bank. Премия была вручена председателем Центрального Банка Азербайджанской Республики Талехом Кязымовым Председателю Правления Kapital Bank Ровшану Аллахвердиеву.
Следует отметить, что премия «Dayaq» вручается предпринимателям впервые в этом году. Цель создания премии заключается в поощрении и стимулировании компаний, отличившихся в течение года своей деятельностью, применением инновационных и современных подходов в сфере бизнеса, производством экспортоориентированных услуг и продуктов.