Kapital Bank-ın tərəfdaşlığı ilə keçirilən Azərbaycan Biznes Keys yarışmasının qalibləri bəlli oldu
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank və ABŞ Təhsilli Azərbaycan Məzunları İctimai Birliyinin (ABMA) birgə tərəfdaşlığı ilə keçirilən 20-ci Azərbaycan Biznes Keys Yarışmasının (ABCC 2024) qalibləri bəlli olub.
Ali təhsil müəssisələrinin tələbələrini əhatə edən yarışmanın yarımfinal mərhələsində hər komandada 4 nəfər olmaqla 16 komanda qalib adı uğrunda mübarizə aparıb. Yarışmanın birincisi 76 nömrəli komanda olub. 17 nömrəli komanda 2-ci, 79 və 4 nömrəli komanda isə eyni nəticə ilə 3-cü yerə layiq görülüblər. Qalib komandaya 14 000 manat dəyərində pul mükafatı təqdim olunub.
Müsabiqənin keçirilməsində məqsəd  ali təhsil müəssisələri tələbələrinin biznes yönümlü sahələr üzrə bacarıq və vərdişlərini təkmilləşdirmək, onların maliyyə, marketinq, hesabat, texnologiya və idarəetmə sahələrində praktiki vərdişlərə yiyələnməsinə dəstək olmaqdır.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 117 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün — https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/prcrc

Обяъвлены победители конкурса бизнес-кейсов Азербайжана, проведенного в партнерстве с Kapital Bank
Стали известны имена победителей 20-го конкурса бизнес-кейсов Азербайджана (Azerbaijan Business Cace Competition 2024), организованного в сотрудничестве между первым банком страны Kapital Bank и Ассоциацией азербайджанских выпускников, получивших образование в США.
В полуфинальном этапе соревнований за первентсво боролись 16 команд, в которой принимали участие как иностранные, так и местные студенты. Каждая команда состояла из четырех человек. Команда 76 заняла 1 место, команда 17 заняла 2 место, а команды 4 и 79 заняли 3 места с одинаковыми результатами. Победителям был вручен приз в размере 14 000 манатов.
Основной целью проведения конкурса является повышение квалификации студентов высших учебных заведений в областях, связанных с бизнесом, путем приобретения практического опыта в области финансов, маркетинга, бухгалтерского учета, технологий и менеджмента.
Kapital Bank, первый банк страны, входит в состав PAŞA Holding  оказывает услуги населению в 117 филиалах и 53 отделениях, имея самую широкую сеть обслуживания в Азербайджане. Более подробную информацию о продуктах и услугах банка можно получить на сайте https://kapitalbank.az, страницах банка в социальных сетях, а также позвонив в центр обслуживания клиентов по номеру 196. Для подачи онлайн-заявки на потребительский кредит: https://kbl.az/prgtk , для заявки на карту рассрочки Birbank: https://kbl.az/prcrc.