Ölkənin ilk rəqəmsal bankı Birbank Yaşıl dünya nam+inə həmrəylik ilində “Yaşıl depozit” kampaniyasını təqdim edir. Kampaniya çərçivəsində oktyabr ayının sonunadək Birbank tətbiqində depozit yerləşdirən hər kəs qazanc əldə etməklə yanaşı, təbiətə də töhfə vermiş olacaq.
Belə ki, rəqəmsal depoziti seçən 18 yaşına çatan hər bir müştərinin adına bir ağac əkiləcək. Bundan əlavə həmin müştərilərə bu xoş addım üçün elektron sertifikat təqdim ediləcək. Layihə Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər Naziliyi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilir.
Kampaniyanın həyata keçirilməsində məqsəd təbiəti qorumaq və yaşıl dünya naminə yeni başlanğıclara imza atmaqdır. “Yaşıl depozit”i seçən müştərilər həm rəqəmsal bankçılığın üstünlüklərindən faydalana, həm də gələcək nəsillərə daha yaşıl dünya miras qoya bilərlər.
Xatırladaq ki, kamaniyaya qoşulmaq üçün depozit faizlərini müddətin sonunda almaq şərti ilə ən azı 500 manat olmaqla 6, 12 və 18 aylıq müddətdə depozit yerləşdirmək kifayətdir. Kampaniya 31 oktyabr tarixinədək keçərlidir.

As the country's first digital bank, Birbank is excited to introduce the “Green Deposit” campaign as part of the Year of Solidarity for a Greener World. Through this campaign, until the end of October, anyone who places a deposit via the Birbank app will not only earn interest but also contribute to environmental sustainability.
For every customer aged 18 and above who chooses a digital deposit, a tree will be planted by their name. In addition, they will receive an electronic certificate as a token of appreciation for their positive action. This initiative is carried out in collaboration with the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan.
The aim of the campaign is to protect nature and to take new steps toward a greener world. By choosing the “Green Deposit,” customers can enjoy the benefits of digital banking while contributing to a more sustainable future.
To participate in the campaign, customers must place a deposit of at least 500 AZN for a period of 6, 12, or 18 months, with interest payable at the end of the term. The campaign is valid until October 31.