Ölkənin ilk rəqəmsal bankı Birbank müştərilərinə bir sıra üstünlüklər verən pulsuz Birbank Cashback debet kartını təklif edir. Birbank-lılar bu kart vasitəsilə etdikləri əməliyyatlara görə müxtəlif bonuslar əldə edirlər. Aktiv Birbank Cashback debet kartı istifadəçiləri avqust ayında bonuslardan ortalama 50 manat pul qazanıblar.
Bu ay ərzində Birbank-lılar ümumilikdə 1,5 milyon manat keşbek əldə ediblər. Bu məbləğin təxminən 70 000 manatı tətbiqdaxili ödənişlərin payına düşür. Müştərilər qazandıqları keşbekin 93%-ni öz ehtiyaclarına istifadə ediblər. Xərclədikləri vəsaitin bir hissəsini geri almaqla yanaşı, Birbank Cashback debet kart sahibləri ƏDV-ni ikiqat qaytara bilirlər. Avqust ayında bu kartlar vasitəsilə edilən ödənişlərdən qaytarılan ƏDV-nin ümumi həcmi təqribən 112 000 manat təşkil edib.
Qeyd edək ki, bütün Birbank kartlarının həm taksit, həm də debet növü mövcuddur. Birbank Cashback debet kart sahibinə ikiqat ƏDV bonusu və nağdsız ödənişlərdə 1,5%-dən 30%-dək keşbek, Birbank Miles isə istənilən aviaşirkətin aviabiletinə dəyişdirilməsi mümkün olan millər qazandırır. Birbank Cashback debet kartları ilə ay ərzində 5000 manatadək istənilən yerli bankomatda vəsait nağdlaşdırarkən və ölkədaxili istənilən bank kartına pul köçürərkən heç bir komissiya haqqı tutulmur. Həmçinin Birbank Miles və Birbank Umico kartları ilə ay ərzində 4000 manatadək Kapital Bank-a məxsus bankomatlarda nağdlaşdırma və ölkədaxili istənilən bank kartına pul köçürməsi komissiyasızdır. Birbank taksit kartı istifadəçiləri isə 63 günədək güzəşt müddətindən faydalana bilərlər.
Birbank kartları bir sıra üstünlüklərə malikdir: 18 ayadək faizsiz taksitlə hissə-hissə ödəmək imkanı, birdəfəlik ödənişlərdə 63 günədək güzəşt müddəti, kartı idarə etmək üçün rahat mobil tətbiqi və pulsuz SMS məlumatlandırma xidməti. Birbank kartının ölkə üzrə 11 000-dən artıq partnyor mağazası fəaliyyət göstərir və bu say artmaqdadır.

Azerbaijan’s first digital bank, Birbank, offers a free Birbank Cashback debit card, which gives its holders many benefits. Holders of this card have the opportunity to get various bonuses for transactions. Heavy users of Birbank Cashback debit card earned an average of AZN 50 on bonuses in August.
In total, Birbank users received cashback in the amount of 1.5 million manats this month. About 70,000 manats of this amount falls to the share of in-app payments. Customers used 93% of earned cashback for their own needs. In addition to cashback, Birbank Cashback cardholders can get a double VAT refund on purchases. In August, the total amount of VAT refunded on payments made with these cards amounted to about 112,000 manats.
It should be noted that each type of Birbank card is offered in two versions — debit and installment. Birbank Cashback gives the holder double VAT bonuses and cashback from 1.5% to 30% for cashless payments, Birbank Miles — miles that can be redeemed for any flight ticket. No fee is charged for cash withdrawals at ATMs of local banks and transfers to any bank card within the country in the amount of up to 5,000 AZN within a month on Birbank Cashback debit cards. Birbank Miles and Birbank Umico debit cards enable its holders to withdraw cash at Kapital Bank’s ATMs and transfer money to any bank card within the country in the amount of up to 4,000 AZN within a month without fees. Plus, Birbank installment card holders will have a grace period of up to 63 days.
Birbank card has a number of features, such as: installment option for up to 18 months, up to 63 days of grace period for lump-sum payments, user-friendly mobile app for card management, loyalty program, free SMS notification service and a host of other things. Birbank card has more than 11 000 partner stores all over the country and this number is constantly growing.