Birdəfəlik müavinətlər Birbank-da
Ölkənin ilk rəqəmsal bankı Birbank müştərilərin həyatını rahatlaşdırmaq, vaxta qənaət etmək, müştəri məmnuniyyətini artırmaq məqsədilə rəqəmsal həllər təklif etməyə davam edir. Budəfəki yenilik Dövlət Sosial Müdafiə Fondu ilə əməkdaşlıq nəticəsində həyata keçirilir.
Belə ki, artıq uşağın anadan olmasına və dəfnə görə müavinətləri Birbank mobil tətbiqindən əldə etmək mümkündür.
Daha öncə müştərilər bu ödənişləri əldə etmək üçün bank filialına yaxınlaşaraq müəyyən sənədləri təqdim etməklə vəsaiti əldə edə bilərdilər. Artıq vaxt itirməyə gərək yoxdur. Müştərilər Birbank mobil tətbiqinə daxil olduqda müavinət məbləğini, məbləğin hansı növə aid olduğunu görə, vəsaiti istənilən banka məxsus kart kesabına köçürə bilərlər. Birbank mobil tətbiqi olmayan müştərilərə isə SMS vasitəsilə keçid linki göndərilir ki, bu linkə daxil olmaqla birdəfəlik ödənişləri istənilən bank hesabına köçürmək mümkündür.
Xatırladaq ki, yeniliyin ardından müştərilər birdəfəlik ödənişlərlə bağlı sənədləri DSMF-yə təqdim etdikdən sonra onlara ödənişi fiziki olaraq bank filialından və ya rəqəmsal formada Birbank mobil tətbiqindən əldə etmək seçimi verilir.
Birbank kartı haqqında ətraflı məlumat üçün https://birbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya bankın Facebook və Instagram səhifəsinə müraciət edə bilərsiniz. Birbank kartını sifariş vermək üçün Birbank tətbiqini yükləyin, “1” yazıb 8196 qısa nömrəsinə SMS göndərin, WhatsApp vasitəsilə (+994 50) 999 81 96 nömrəsinə yazın və ya Birbank mərkəzlərinə müraciət edin.

Lump sum social benefits from Birbank
Birbank, the country’s first digital bank, continues to offer digital solutions aimed at making life easier for customers, saving time, and improving customer satisfaction. This latest update has been implemented in collaboration with the State Social Protection Fund.
Now, it is possible to access lump sum social benefits for childbirth and funerals directly through the Birbank mobile app.
Previously, customers had to visit a bank branch and submit certain documents to receive these payments. Now, there is no need to waste time. Customers can log into the Birbank mobile app to see the benefit amount, its type, and transfer the funds to any bank card account.
For customers who do not use the Birbank mobile app, an SMS with a link will be sent. By clicking on this link, they can transfer the lump sum social benefits payments to any bank account.
It should be noted that following this innovation, after submitting the necessary documents for lump sum social benefits payments to the State Social Protection Fund, customers are given the choice to receive their payments either physically at a bank branch or digitally via the Birbank mobile app.