Birdəfəlik müavinətlər Birbank-da
Ölkənin ilk rəqəmsal bankı Birbank müştərilərin həyatını rahatlaşdırmaq, vaxta qənaət etmək, müştəri məmnuniyyətini artırmaq məqsədilə rəqəmsal həllər təklif etməyə davam edir. Budəfəki yenilik Dövlət Sosial Müdafiə Fondu ilə əməkdaşlıq nəticəsində həyata keçirilir.
Belə ki, artıq uşağın anadan olmasına və dəfnə görə müavinətləri Birbank mobil tətbiqindən əldə etmək mümkündür.
Daha öncə müştərilər bu ödənişləri əldə etmək üçün bank filialına yaxınlaşaraq müəyyən sənədləri təqdim etməklə vəsaiti əldə edə bilərdilər. Artıq vaxt itirməyə gərək yoxdur. Müştərilər Birbank mobil tətbiqinə daxil olduqda müavinət məbləğini, məbləğin hansı növə aid olduğunu görə, vəsaiti istənilən banka məxsus kart kesabına köçürə bilərlər. Birbank mobil tətbiqi olmayan müştərilərə isə SMS vasitəsilə keçid linki göndərilir ki, bu linkə daxil olmaqla birdəfəlik ödənişləri istənilən bank hesabına köçürmək mümkündür.
Xatırladaq ki, yeniliyin ardından müştərilər birdəfəlik ödənişlərlə bağlı sənədləri DSMF-yə təqdim etdikdən sonra onlara ödənişi fiziki olaraq bank filialından və ya rəqəmsal formada Birbank mobil tətbiqindən əldə etmək seçimi verilir.
Birbank kartı haqqında ətraflı məlumat üçün https://birbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya bankın Facebook və Instagram səhifəsinə müraciət edə bilərsiniz. Birbank kartını sifariş vermək üçün Birbank tətbiqini yükləyin, “1” yazıb 8196 qısa nömrəsinə SMS göndərin, WhatsApp vasitəsilə (+994 50) 999 81 96 nömrəsinə yazın və ya Birbank mərkəzlərinə müraciət edin.

Единовременные социальные пособия в Birbank
Birbank, первый цифровой банк страны, продолжает предлагать цифровые решения, которые облегчают жизнь клиентов, экономят время и повышают удовлетворенность клиентов. Нововведение реализовано в результате сотрудничества с Государственным фондом социальной защиты.
Таким образом, получить социальное пособие на рождение и похороны ребенка теперь можно через мобильное приложение Birbank.
Раньше клиенты могли получить доступ к средствам, обратившись в отделение банка и предоставив определенные документы для получения этих платежей. Теперь не нужно тратить время. При входе в мобильное приложение Birbank клиенты могут перевести сумму пособия на карточный счет любого банка в зависимости от типа суммы. Клиентам, у которых нет мобильного приложения Birbank, в SMS-сообщении отправляется ссылка, по которой можно перевести разовый платеж на любой банковский счет.
Стоит отметить, что после нововведения, после подачи документов по разовым платежам в Государственный фонд социальной защиты, клиентам предоставляется возможность получить платеж физически в отделении банка или в цифровом виде через мобильное приложение Birbank.