Qırmızı Ürəklər Fondu 3 şəhid ailəsini fərdi yaşayış evi ilə təmin etdi
Qırmızı Ürəklər Fondu tərəfindən Kürdəmir və Masallı rayonundan olan 3 şəhid ailəsinə fərdi yaşayış evləri təqdim edilib. 3 otaqdan ibarət tam təmirli fərdi yaşayış evlərində ailələrin rahat yaşaması üçün hər cür şərait yaradılıb. Evlərin açarlarının təqdim edilməsi tədbirində Qırmızı Ürəklər Fondunun prezidenti Sevda Haqverdiyeva və fondun əməkdaşları iştirak ediblər.
Tədbirdə Sevda Haqverdiyeva ölkə prezidentinin müvafiq göstərişlərinə əsasən, dövlət tərəfindən həssas qruplardan olan vətəndaşların sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi istiqamətində mühüm tədbirlər həyata keçirildiyi qeyd edib. O bildirdi ki, fond da dövlətin sosial sahədə həyata keçirtdiyi siyasətə hər zaman öz resursları çərçivəsində dəstək göstərməyə çalışır. Fonda donorlar tərəfindən edilən ianələr fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun formada layihələrin həyata keçirilməsinə yönləndirilir. Yeni evlərlə təmin olunan şəhid ailələri bu gözəl təşəbbüsə görə fonda və donorlara minnətdarlıqlarını bildiriblər.
“Tarix Yazan Qəhrəmanlarımız” layihəsi çərçivəsində donorlar tərəfindən fonda edilən ianələr hesabına 2023-cü il ərzində daha 7 şəhid ailəsinə fərdi yaşayış evləri təhvil veriləcək. Tikintisi davam edən növbəti dörd evin isə cari ilin 3-cü rübünə kimi təhvil verilməsi planlaşdırılır.

Фонд Red Hearts предоставил жилье трем семьям шехидов
Фонд Red Hearts предоставил частные жилые дома трем семьям шехидов из Кюрдамирского и Масаллинского районов. В полностью отремонтированных 3-комнатных домах созданы все условия для комфортного проживания семей. В мероприятии по вручению ключей приняли участие президент Red Hearts Севда Хагвердиева и сотрудники фонда.
На мероприятии Севда Хагвердиева отметила, что согласно соответствующим поручениям президента страны государство реализует необходимые меры по усилению социальной защиты граждан из уязвимых групп. Она подчеркнула, что фонд всегда старается поддерживать политику, проводимую государством в социальной сфере, в пределах собственных ресурсов. Пожертвования доноров направляются на реализацию проектов в соответствии с направлениями деятельности фонда. Семьи шехидов, которым были предоставлены новые дома, выразили благодарность фонду и донорам за эту инициативу.
В рамках проекта «Герои, написавшие историю» частные жилые дома будут переданы в эксплуатацию еще 7 семьям шехидов в 2023 году за счет пожертвований в фонд. Следующие четыре строящихся дома планируется сдать к 3 кварталу текущего года.