Qırmızı Ürəklər Fondu 3 şəhid ailəsini fərdi yaşayış evi ilə təmin etdi
Qırmızı Ürəklər Fondu tərəfindən Kürdəmir və Masallı rayonundan olan 3 şəhid ailəsinə fərdi yaşayış evləri təqdim edilib. 3 otaqdan ibarət tam təmirli fərdi yaşayış evlərində ailələrin rahat yaşaması üçün hər cür şərait yaradılıb. Evlərin açarlarının təqdim edilməsi tədbirində Qırmızı Ürəklər Fondunun prezidenti Sevda Haqverdiyeva və fondun əməkdaşları iştirak ediblər.
Tədbirdə Sevda Haqverdiyeva ölkə prezidentinin müvafiq göstərişlərinə əsasən, dövlət tərəfindən həssas qruplardan olan vətəndaşların sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi istiqamətində mühüm tədbirlər həyata keçirildiyi qeyd edib. O bildirdi ki, fond da dövlətin sosial sahədə həyata keçirtdiyi siyasətə hər zaman öz resursları çərçivəsində dəstək göstərməyə çalışır. Fonda donorlar tərəfindən edilən ianələr fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun formada layihələrin həyata keçirilməsinə yönləndirilir. Yeni evlərlə təmin olunan şəhid ailələri bu gözəl təşəbbüsə görə fonda və donorlara minnətdarlıqlarını bildiriblər.
“Tarix Yazan Qəhrəmanlarımız” layihəsi çərçivəsində donorlar tərəfindən fonda edilən ianələr hesabına 2023-cü il ərzində daha 7 şəhid ailəsinə fərdi yaşayış evləri təhvil veriləcək. Tikintisi davam edən növbəti dörd evin isə cari ilin 3-cü rübünə kimi təhvil verilməsi planlaşdırılır.

Red Hearts Foundation provided houses to families of three fallen soldiers
The Red Hearts Foundation provided private houses to three martyr families from Kurdamir and Masalli districts. The completely renovated 3-room houses have all the conditions for a comfortable stay for families. The President of Red Hearts Sevda Hagverdiyeva and employees of the Foundation took part in the key handing event.
At the event, Sevda Hagverdiyeva noted that, in accordance with the relevant instructions of the President of the country, the state is implementing the necessary measures to strengthen the social protection of citizens from vulnerable groups. She emphasized that Red Hearts always make efforts to support the policy pursued by the state in the social sphere, within its own resources. Donations from donors are directed to the implementation of projects in accordance with the activities of the Foundation. The martyr families who were provided with new homes expressed their gratitude to the Foundation and donors for this initiative.
As part of the Heroes Who Wrote History project, private residential buildings will be handed over to another 7 martyr families in 2023 through donations to Red Hearts. The next four houses under construction are planned to be commissioned by the 3rd quarter of this year.