Kapital Bank-ın əməkdaşları 123 yaşlı müştərini ziyarət etdi
Hər il olduğu kimi Kapital Bank 1 oktyabr – Beynəlxalq Ahıllar Günü ərəfəsində maraqlı sosial aksiyalar həyata keçirir. Bu il ahıl insanlar üçün hazırlanan tədbirlə yanaşı, həmçinin Kapital Bank-ın əməkdaşları bankın ən yaşlı müştərisinə baş çəkib, onu qarşıdan gələn bayram münasibətilə təbrik edib.
Sona Səmədova – Kapital Bank-ın Neftçala filialının müştərisidir. O, 1896-cı ildə indiki Neftçala rayonunun Beşdəli kəndində anadan olub. Sona nənənin hazırda 123 yaşı var və onun 4 övladı, 22 nəvəsi, 35 nəticəsi və 19 kötücəsi var. Təqaüdünü Kapital Bank vasitəsilə alır və ailəsinin bir neçə üzvü də bankın müştərisidir.
Sona nənənin yaşı çox olsa da, olduqca gümrah görünür. Ailə üzvlərinin dediyinə görə o, həmişə Neftçalada qalıb və buranın mülayim və təmiz təbiəti onun belə gümrah olmasına müsbət təsir edir. “Bildiyiniz kimi Neftçala rayonu Kür çayı ilə Xəzər dənizinin qovuşduğu yerdə yerləşir və təmiz havası var. Əhali əsasən balıq məhsulları yeyir. Burada yaşayanlar üçün 90-100 yaşa çatmaq adi haldır. Amma hələlik rekord yaş həddi Sona nənədədir”, - deyə, 123 yaşlı müştərinin yaxınları bildirdi.
Kapital Bank adından Sona Səmədovanın simasında bütün yaşlı insanları qarşıdan gələn Ahıllar Günü münasibətilə təbrik edirik və möhkəm can sağlığı arzulayırıq.
Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsinə malik olan Kapital Bank, 100 filialı və 13 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün www.kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz.

Employees of Kapital Bank visited the 123-year-old client
As in previous years, Kapital Bank conducts interesting social projects on the eve of October 1 – International Day of Older Persons. Along with the events prepared for pensioners this year, Kapital Bank employees visited the oldest client of the Bank and congratulated her on the upcoming holiday.
Sona Samedova is a client of Neftchala branch of Kapital Bank. She was born in 1896 in the Beshdali village of the present Neftchala district. Sona is 123 years old and has 4 children, 22 grandchildren, 35 great-grandchildren and 19 great-great-grandchildren. She receives her pension through Kapital Bank, and several other members of her family are also clients of the bank.
Despite her old age, Sona is still vibrant as ever. According to family members, she has resided her whole life in Neftchala, clean nature and fresh air have a positive impact on her health. "As you know, Neftchala district is located at the junction of the Kura River and the Caspian Sea and has a beautiful nature. The local population eats mainly fish products. For those who live here, reaching the age of 90-100 years is considered the norm. But still the record of longevity belongs to Sona", - said the relatives of the 123-year-old client.
On behalf of Kapital Bank, we congratulate Sona Samedova and all pensioners on the upcoming International Day of Older Persons and wish them good health.
Kapital Bank, having the biggest branch network in Azerbaijan, is at the service of customers with 100 branches and 13 departments. For more detailed information about the Bank’s products and services, please refer to www.kapitalbank.az website, 196 Call Centre or the Bank’s various social network pages.