Kapital Bank-ın əməkdaşları 123 yaşlı müştərini ziyarət etdi
Hər il olduğu kimi Kapital Bank 1 oktyabr – Beynəlxalq Ahıllar Günü ərəfəsində maraqlı sosial aksiyalar həyata keçirir. Bu il ahıl insanlar üçün hazırlanan tədbirlə yanaşı, həmçinin Kapital Bank-ın əməkdaşları bankın ən yaşlı müştərisinə baş çəkib, onu qarşıdan gələn bayram münasibətilə təbrik edib.
Sona Səmədova – Kapital Bank-ın Neftçala filialının müştərisidir. O, 1896-cı ildə indiki Neftçala rayonunun Beşdəli kəndində anadan olub. Sona nənənin hazırda 123 yaşı var və onun 4 övladı, 22 nəvəsi, 35 nəticəsi və 19 kötücəsi var. Təqaüdünü Kapital Bank vasitəsilə alır və ailəsinin bir neçə üzvü də bankın müştərisidir.
Sona nənənin yaşı çox olsa da, olduqca gümrah görünür. Ailə üzvlərinin dediyinə görə o, həmişə Neftçalada qalıb və buranın mülayim və təmiz təbiəti onun belə gümrah olmasına müsbət təsir edir. “Bildiyiniz kimi Neftçala rayonu Kür çayı ilə Xəzər dənizinin qovuşduğu yerdə yerləşir və təmiz havası var. Əhali əsasən balıq məhsulları yeyir. Burada yaşayanlar üçün 90-100 yaşa çatmaq adi haldır. Amma hələlik rekord yaş həddi Sona nənədədir”, - deyə, 123 yaşlı müştərinin yaxınları bildirdi.
Kapital Bank adından Sona Səmədovanın simasında bütün yaşlı insanları qarşıdan gələn Ahıllar Günü münasibətilə təbrik edirik və möhkəm can sağlığı arzulayırıq.
Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsinə malik olan Kapital Bank, 100 filialı və 13 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün www.kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz.

Сотрудники Kapital Bank навестили 123-летнюю клиентку банка
Как и в предыдущие годы, Kapital Bank проводит интересные социальные проекты в преддверии 1 октября – Международного Дня пожилых людей. Наряду с мероприятиями, подготовленными для пенсионеров в этом году, сотрудники Kapital Bank посетили самую пожилую клиентку банка и поздравили её с наступающим праздником.
Сона Самедова является клиенткой Нефтчалинского филиала Kapital Bank. Она родилась в 1896 году в селе Бешдали нынешнего Нефтчалинского района. Бабушке Соне сейчас 123 года и у нее 4 детей, 22 внука, 35 правнуков и 19 праправнуков. Она получает пенсию через Kapital Bank, и еще несколько членов её семьи также являются клиентами банка.
Несмотря на пожилой возраст, бабушка Сона выглядит довольно бодрой. По словам членов семьи, она всю жизнь прожила в Нефтчале, чистая природа и свежий воздух положительно влияют на её здоровье. «Как вы знаете, Нефтчалинский район расположен на стыке реки Кура и Каспийского моря и имеет прекрасную природу. Здешнее население употребляет в пищу в основном рыбные продукты. Для тех, кто живет здесь, достигать возраста 90-100 лет считается нормой. Но всё же рекорд долгожительства принадлежит бабушке Соне», - рассказали родственники 123-летней клиентки.
От имени Kapital Bank поздравляем Сону Самедову и всех пенсионеров с наступающим Днем пожилых людей и желаем крепкого здоровья.
Kapital Bank оказывает услуги населению в 100 филиалах и 13 отделениях по всей стране, имея самую широкую сеть обслуживания. Более подробную информацию о продуктах и услугах банка можно получить на сайте www.kapitalbank.az, страницах банка в социальных сетях, а также, позвонив в центр обслуживания клиентов по номеру 196.