Kapital Bank-ın dəstəyi ilə uşaqlar üçün cizgi filmi hazırlanıb
Kapital Bank korporativ sosial məsuliyyət strategiyasına uyğun olaraq 1 iyun – Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə uşaqlar üçün cizgi filmi hazırlayıb. Macara TV ilə birgə hazırlanan cizgi filmi uşaqların maarifləndirilməsinə yönəldilib. Animasiyada təbiətin mühafizəsi, xeyriyyəçilik və dostluq təbliğ olunur.
Cizgi filminin ssenarisinə görə Macaraland-ın sakinləri parkda olarkən Birbank kartı tapırlar. Birbank-ın personajı olan Biri balaca dostların köməyinə gələrək ödəniş kartı tapılan zaman hansı addımların atılmasını izah edir. Cizgi filminə Kapital Bank-ın YouTube sosial şəbəkəsindəki səhifəsində baxa bilərsiniz – https://youtube.com/watch?v=Uq026qkJME8.
Qeyd edək ki, cizgi filmi Macaraland komandası tərəfindən hazırlanıb (https://www.youtube.com/@MacaraTVqarashahin), layihənin rəhbəri və ssenari müəllifi isə Nəsibə İbrahimovaya məxsusdur.

In accordance with the policy of corporate social responsibility, Kapital Bank has prepared an animated film for children on the occasion of June 1 — Children's Day. The cartoon, created in collaboration with Macara TV, is aimed at the moral education of children. The animation promotes the protection of nature, friendship and good deeds.
According to the script of the cartoon, the little inhabitants of Macaraland find a Birbank card in the park. A Birbank character named Biri comes to the aid of the kids and explains to them what to do if they find a lost bank card. You can watch the cartoon on the official YouTube channel of Birbank: https://youtube.com/watch?v=Uq026qkJME8.
The animated film was developed by the Macaraland team (https://www.youtube.com/@MacaraTVgarashahin), and the project manager and scriptwriter is Nasiba Ibragimova.