Birbank taksit kartla necə ödəniş edə bilərəm?
• Ninja təklif: Qeyri-partnyor mağaza və ya saytda ödəniş etdikdə sizə təsadüfi olaraq taksit təklifi göndərilir. Təklifi qəbul etdikdə ödəniş məbləğini aylara bölə bilərsiniz.
Birbank taksit kartında “Taksit” əməliyyatı nədir?
“Taksit” əməliyyatı — partnyor mağazada etdiyiniz alış-verişin məbləğinin aylara bölünməsidir. 15 may 2025-ci il tarixindən etibarən, partnyorun fəaliyyət sahəsinə uyğun olaraq bəzi hallarda komissiya haqqının müştəri tərəfindən ödənilməsi nəzərdə tutulur. Bu dəyişiklik alış-veriş etdiyiniz partnyor mağazanın daxili şərtlərinə əsasən tətbiq olunur.
Nümunə 1: A partnyorunda 2, 3, 6 və 9 aylıq opsiyalar komissiyasız olacaq, 12 və 18 aylıq opsiyalara isə komissiya tətbiq ediləcək.
Nümunə 2: B partnyorunda bütün opsiyalar komissiyasız olacaq.
Nümunə 3: C partnyorunda 2 və 3 aylıq opsiyalar komissiyasız olacaq, 6 aylıq və daha yuxarı opsiyalara isə komissiya tətbiq ediləcək.
Birbank taksit kartında “Birdəfəlik ödəniş” nədir?
“Birdəfəlik ödəniş” — partnyor və ya qeyri-partnyor mağazada etdiyiniz xərcləməni bir dəfəlik ödəməkdir. Bu zaman sizə 63 günədək faizsiz güzəşt müddəti təqdim olunur.
Məsələn:
01.09.2023 tarixində etdiyiniz xərcləməni, növbəti ayın son gününədək (yəni 31.10.2023) faizsiz şəkildə ödəyə bilərsiniz.
Eyni qayda 08.09.2023 və digər tarixlər üçün də keçərlidir — əsas şərt: növbəti ayın son gününədək ödənişi tamamlamaqdır.
Əgər son ödəniş tarixi qeyri-iş gününə düşərsə, növbəti iş gününədək ödəmək mümkündür.
Birbank taksit kartında “Ninja təklifi” nədir?
“Ninja təklifi” — partnyor olmayan mağaza və ya saytda taksit kartı ilə etdiyiniz ödənişi komissiya qarşılığında aylara bölmək imkanıdır.
Bu təklif həm ölkədaxili, həm də ölkəxarici alış-verişlər üçün keçərlidir.
Necə istifadə edə bilərəm?
• Ödənişdən sonra təklif sizə SMS ilə və ya Birbank tətbiqinin “Ninja” bölməsində göndərilir.
• Təklifi 24 saat ərzində təsdiqləməlisiniz.
• SMS vasitəsilə təsdiq etmək üçün 2149-a cavab mesajı göndərmək kifayətdir.
Komissiya məbləği:
• 2 ay – 4.5%
• 3 ay – 6%
• 6 ay – 10%
• 12 ay – 17%
Təklifin göndərilməsi üçün ödəniş məbləği aşağıdakı kimi olmalıdır:
• 40 – 199.99 ₼: 3 ay
• 200 – 599.99 ₼: 6 ay
• 600 ₼ və üzəri: 12 ay
💡Birbank mobil tətbiqində istənilən məbləği sizə uyğun olaraq 2, 3, 6 və ya 12 ay olmaqla bölə bilərsiniz.
QEYD:klifi təsdiqlədikdən sonra əməliyyat Birbank mobil tətbiqinin “Şəxsi kabinet” bölməsində ən gec 10 gün ərzində əks olunur. Əks olunmazsa, 196 Əlaqə Mərkəzinə və ya Onlayn Çata müraciət edə bilərsiniz.

How can I make payments with the Birbank Taksit card?
• Taksit (Installments): In partner stores, the payment amount is split into monthly installments without interest;
• One-time payment: Direct payments can be made anywhere;
• Ninja offer: When paying at a non-partner store or website, you may receive a random installment offer. If you accept the offer, the payment amount will be split into monthly installments.
What is a “Taksit (Installments)” transaction with the Birbank Taksit card?
A “Taksit” transaction allows you to split the purchase amount into equal monthly payments with no interest when shopping at partner stores.
For example: If you spend 1200 AZN, you can divide it into 6 monthly payments of 200 AZN.
Payments should be made between the 1st and 10th of each month, starting the month after the purchase.
What is a “One-time payment” with the Birbank Taksit card?
A “One-time payment” means paying for your purchase in full at a partner or non-partner store.
In this case, you are granted an interest-free grace period of up to 63 days.
Example:
If you make a purchase on 01.09.2023, you can pay it off interest-free by 31.10.2023.
The same rule applies to other dates (e.g., 08.09.2023) — the key condition is to complete the payment by the last day of the following month.
If the due date falls on a non-working day, you can make the payment on the next working day.
What is the “Ninja Offer” with the Birbank Taksit card?
The “Ninja Offer” allows you to split a payment made at a non-partner store or website into monthly installments for a commission.
This offer is valid for both domestic and international purchases.
How to use it?
• After making a payment, the offer will be sent to you via SMS or available in the “Ninja” section of the Birbank app.
• You need to confirm the offer within 24 hours.
• To confirm via SMS, simply reply to the message sent to you by 2149.
Commission rates:
• 2 months – 4.5%
• 3 months – 6%
• 6 months – 10%
• 12 months – 17%
Minimum amounts for the offer:
• 40 – 199.99 AZN: 3 months
• 200 – 599.99 AZN: 6 months
• 600 AZN and above: 12 months
💡In the Birbank mobile app, you can choose to split the amount into 2, 3, 6, or 12 months according to your preference.
Note: After confirming the offer, the transaction will appear in the “Personal Cabinet” section of the Birbank app within 10 business days. If it doesn’t appear, you can contact the 196 Customer Service Center or use the Online Chat.